Vyberte si správne kopyto

 

Kopyto Bunion – pre nohy s haluxom

Hallux valgus je štrukturálna deformita kĺbu palca na nohe s vybočením palca navonok od stredu tela a vybočením prvej záprstnej kosti dovnútra. Je jedným z najčastejších problémov chodidiel. Veľa ľudí, najmä žien, bouldristov a športových lezcov trpí halluxom a zápalmi kĺbov v okolí palca. Preto sme v HANWAG-u vyvinuli unikátne kopyto Bunion. Poskytuje dodatočný priestor práve v mieste, kde je to najviac potrebné, teda pri kĺbe palca. Vďaka tomu topánky s Bunion kopytom výborne sedia a zároveň poskytujú miesto pre vybočený palec.

Modely Bunion: Kliknite tu a zobrazí sa celá kolekcia Bunion

Kopyto

Vo výrobe dostane topánka vlastnú špecifickú formu, ktorá je definovaná kopytom. Kopyto je model umelej nohy vyrobený z jedného kusu masívneho dreva alebo plastu a obuv sa tvaruje okolo neho. Ak sa kopyto nezhoduje s vašim tvarom nohy, obuv nikdy nebude dobre sedieť a ani hodiny bolestivej turistiky na tom nič nezmenia.

Pohodlné kopyto je základom pre dobré topánky

Na tomto cieli pracujeme v HANWAG-u už od založenia firmy v roku 1921. Pravidelná spätná väzba od zákazníkov a rôzne prestížne ocenenia za dizajn nás utvrdzujú v tom, že to robíme správne. Je takmer legendárne ako topánky HANWAG sedia na nohe. Dôvodom sú dlhoročné skúsenosti, poctivé remeslo, najlepšie materiály a sofistikované výrobné postupy. Našim cieľom v HANWAG-u je dodávať funkčnú obuv najvyššej kvality. Každý model je navrhnutý pre konkrétnu kategóriu a oblasť aktivity. Je vytvorený pomocou špeciálne vyrobených a zdokonalených kopýt – vo väčšine prípadov s rozlíšením pánskych a dámskych verzií.

Tip: mužom s veľmi úzkymi nohami odporúčame vyskúšať aj dámske verzie (dostupné do veľkosti 9).