PR

7. ročník Horalfestu

sponzorovaný článok 09.10.12 Horský internetový klub (HIK) v spolupráci s mestom Vysoké Tatry vyhlasuje 7. ročník festivalu amatérskej tvorby o horách – HORALFEST 2012. Podujatie sa počnúc 7. ročníkom bude uskutočňovať v 2-ročnom intervale a pôjde tak o bienále amatérskej tvorby o horách.

Celé podujatie sa uskutoční v priestoroch Teniscentra v Tatranskej Lomnici, kde sa uskutoční súťaž vo všetkých kategóriách, a kde prebehnú aj všetky sprievodné podujatia. Súťažiaci, ale aj návštevníci tu zároveň majú možnosť zvýhodneného ubytovania.

Súťažiaci sa môžu rozhodnúť pre jednu z troch súťažných kategórií – film, fotografia a literatúra. Témami 7. ročníka zostávajú: 1. príroda a krajina hôr, 2. ľudia v horách. „Pre tých, ktorí sa rozhodnú zachytiť perom, hľadáčikom svojho fotoobjektívu či kamerou náročnú prácu a životnú filozofiu vysokohorských nosičov, pripravujeme v spolupráci s chatárom z Rainerovej chaty osobitnú prémiu,“ za organizátorov uviedla Beata Firicová.

Od predchádzajúceho ročníka platia zmeny pri prihlasovaní sa do súťaže. Organizátori festivalu si hlavne v kategórii fotografia a video vyhľadajú prihlasované práce prostredníctvom internetu. „Autori kategórie film - video zavesia svoje práce na ľubovoľný server, napr. video na www.vimeo.com, www.youtube.com, či iné web stránky s obsahom videa a pošlú nám link, na ktorom si ich film budeme môcť pozrieť. Rovnako tak urobia aj fotografi, ktorí si môžu zvoliť aj ďalšiu možnosť – „uploadnúť“ fotografiu na www.foto.hory.sk s označením HORALFEST. Porota z nich vyberie min. po 10 prác a ich autorov vyzve, aby svoje príspevky zaslali poštou v plnej kvalite. Minimálny rozmer fotografie bude 24x30 centimetrov, v prípade videa sa vyžaduje min. HD kvalita a bežný DVD formát. „Literáti nám budú svoje práce zasielať mailom, najlepšie v rtf alebo doc formáte. Pre tých menej počítačovo zdatnejších ostáva aj možnosť poslať diela poštou na adresu HIKu,“ vysvetľuje B.Firicová. Uzávierka súťaže bude 31. 10.2012.

Súčasťou festivalu budú aj viaceré sprievodné podujatia, krst knihy a premietanie nesúťažných horských filmov. Účastníci sa už tradične môžu tešiť na výstavu fotografií, večer filmovej tvorby či besedy so zaujímavými hosťami. Chýbať samozrejme nebudú ani workshopy s odbornými garantmi pre jednotlivé kategórie. Patronát nad literárnou tvorbou prevzala pani Marta Rybková, garantom pre amatérskych fotografov ostáva fotograf Tibor Škandík a kategóriu film a video si pod svoje krídla vzal filmár Ivo Brachtl.

Viac informácií a podrobný program festivalu nájdete aj na www.horalfest.sk.

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články na titulke
 
Prístrešok Chata Lesov SR Vydrica Pri mojom trojtýždňovom pobyte v kúpeľoch Sklené Teplice som neraz kráčal Vydričnou dolinou. Zatiaľ čo kroky drvivej väčšiny kúpeľných hostí sa končili pri odbočke k miestnej časti Sady, kde sa nachádzala stajňa miestneho salaša, ja som ju prešiel celú zopárkrát. Tak isto som vyšiel aj všetkými lesnými odbočkami z nej do okolitých lesov. Keď som si naplánoval, že neznačene prejdem cez Holý vrch Čečetkovým lesom na samotu Konice, narazil som pár metrov od asfaltky na chatu Lesov SR, štátny podnik Banská Bystrica, odštepný závod Žarnovica. dnes Miroslav Svítek Štiavnické vrchy
Túra Okolo Omšenia cez Baské, Homôľku a Bartošovicu Bez mučenia sa priznám, že Strážovské vrchy sú pre mňa takmer nedotknutým terénom. Lezenie pri Omšenskej Babe a silvestrovský pobyt v Chvojnici sa odohrali ešte hlboko v minulom tisícročí. Už ani neviem, prečo som sa začal ňúrať v mape práve okolo Omšenia – vrchy, výhľady, pramene, prístrešky – každopádne sa mi zrodil v hlave hrubý koncept. Najprv som mal ísť sám, ale potom sa Monike podarilo odtrhnúť sa od povinností, a tak sme mohli vyraziť v kompletnej zostave aj s Hugom a Čili. včera Pavol Timko Strážovské vrchy
Túra Mních z Martinčeka Liptov je plný skvelých miest ako stvorených pre výlet. Napriek tomu sa vám môže hodiť aj tento môj tip, vhodný najmä pre rodiny s deťmi. Vyberieme sa totiž na krátku prechádzku na vŕšok Mních, týčiaci sa rovno nad Ružomberkom. Výhľady sú zaručené. 17/10/19 Andrea Morongová Veľká Fatra a Choč

 
 
 
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
0.71 (0.2)