PR

Pobežky oravskými chotármi

sponzorovaný článok 01.12.13 ORAVA, rázovitý to kraj, je v lete RAJ pre turistov, hubárov, rybárov, cyklistov a v zime nielen pre zjazdových lyžiarov a skialpinistov, ale aj pre rekreačných BEŽKÁROV. Vďaka svojmu členitému terénu, polohe a poveternostným podmienkam ponúka vždy skvelé podmienky pre bežkársku turistiku od konca decembra až do marca. Oravou sa netiahne žiadna pravidelne udržiavaná bežkárska magistrála podobná tej Kysuckej, no aj tak to tu žije rušným bežkárskym životom každý víkend od Troch kráľov až do MDŽ.

V tomto zaručene zasneženom období tu totiž každý víkend organizuje niektorá oravská obec či miestni bežkárski nadšenci prejazdy, prechody, presuny či potulky na bežkách. My tomu skrátka hovoríme POBEŽKY.

Od januára do marca sa teda na Orave konajú organizované pobežky rôznymi chotármi, na ktorých si môžeš naplno vychutnávať krásy Oravy a užívať si dokonalú bielu stopu. Medzi chuťovky pre náročnejších patria najmä hrebeňové trasy cez Skorušinské vrchy, Oravskú vrchovinou, Oravskú Maguru či Podbeskydskú brázdu. Na svoje si prídu aj začínajúci bežkári, ktorí si môžu zvoliť trasu presne podľa svojich možností. Na týchto pravidelne organizovaných pobežkách oravskými chotármi, z ktorých mnohé majú mnohoročnú tradíciu, spoznáš zimný oravský kRAJ prikrytý pod bielou perinou a hrejivú oravskú pohostinnosť a vrúcnosť v srdciach oravských usporiadateľov.

Preto ak chceš zažiť víkend plný snehu, zábavy a aktívneho pohybu, BEŽKUJ NA ORAVE.

Pritom sa nemusíš o nič starať, stačí kliknúť na bezkujnaorave.sk, vybrať si jeden z pripravovaných víkendových pobytov a pricestovať na Oravu. Po príchode na Oravu si môžeš celý víkend už len užívať bežky, nádhernú prírodu a neopakovateľnú atmosféru oravských chotárov. My sa ti postaráme o teplú posteľ, chutné jedlo, pohodlnú dopravu od ubytovania na miesto pobežiek a späť, a v prípade potreby o servis bežiek alebo o ich požičanie. Preto príď a zistíš, že zima môže byť aj hrejivá.

LEBO KTO NEPRÍDE, NEUVERÍ!

Pobežky v Lokci 5. - 7. 1. 2014
Pobežky vo Vasiľove 10. - 12. 1. 2014
Pobežky v Novoti 17. - 19. 1. 2014
Pobežky vo Vaňovke 24. - 26. 1. 2014
Pobežky v Krušetnici 31. 1. - 2. 2. 2014
Pobežky v Hruštíne 7. - 9. 2. 2014
Pobežky v Zákamennom 14. - 16. 2. 2014
Pobežky v Lomnej 21. - 23. 2. 2014
Pobežky v Oravskom Veselom 28. 2. - 2. 3. 2014
Pobežky v Oravskej Lesnej 7. - 9. 3. 2014

Všetkým členom KST ponúkame nasledovné zľavy:
- 10 % zľavu na ubytovacie, stravovacie a prepravné služby
- 30 % zľavu na zapožičanie bežkárskeho výstroja
Podmienkou pre poskytnutie zľavy je zaslanie kópie členského preukazu KST
e-mailom pri objednávke.

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články na titulke
 
Túra Rozsutce z Bieleho Potoka Leto v roku 2018 nie a nie sa rozlúčiť. Ešte aj v polovici septembra teploty v podhorí dosahovali 25 stupňov. Keď sa po dlhšom čase objavil syn a chcel podniknúť nejakú túru, sadli sme si nad mapu a dumali, kde dávnejšie nebol. V Malej Fatre sme pred rokmi strávili zopár stanovačiek a vtedy naposledy bol aj na Veľkom Rozsutci. Voľba bola jasná - treba naplánovať výlet do tých končín. dnes Michal Bukvai Malá Fatra
Test Batoh Hyperlite Mountain Gear Windrider 2400 Ak poškuľuješ po ľahšej výstroji na hiking alebo si niečo započul o ultralight hikingu, Windrider od Hyperlite Mountain Gear by si určite nemal prehliadnuť. Je však exotický biely batoh z polopriesvitného materiálu naozaj správnou voľbou? Dve sezóny som batoh testoval a tu sú moje postrehy. včera Adrián Kašniar Batohy
Túra Nový Zéland - krajina papraďorastov Keď som išiel prvýkrát v roku 2004 na Nový Zéland, potreboval som víza. Po viacerých urgenciách som ich nakoniec dostal, zarazilo ma však, ako vyzerali. Krížom cez stranu pasu sa ťahal obrázok paprade. Prečo papraď a prečo nie kivi? Veď pre Nový Zéland sú charakteristické práve tieto nelietavé vtáky. A to až tak, že sa slovom kivi (a nie aktinídia) nazýva ovocie, ktoré sa do Európy začalo dovážať z Nového Zélandu. Dokonca Novozélanďania sami seba nazývajú Kiwi. 15/01/19 Martin Knor Svet

 
 
 
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
0.67 (0.18)