PR

Kånken – nezvyčajne odolný dizajn

sponzorovaný článok 25.08.15 Klasický batoh Kånken so zipsom po celej dĺžke hlavného úložného priestoru. Veľmi odolný materiál Vinylon F. Na chrbte odnímateľná podložka na sedenie. Jednoduché vystužené ramenné popruhy a rúčka v hornej časti. Reflexný prvok v logu.

Kånken bol uvedený na trh v roku 1978 a jeho úlohou bolo predchádzať problémom s chrbticou, ktoré sa vo Švédsku vyskytovali u detí v školskom veku. Problémy s chrbticou sa prejavovali u čoraz mladších detí a v dôsledku toho rástol záujem o plecniaky. Kånken obsahuje množstvo jednoduchých a praktických funkcií. Dieťa v predškolskom alebo školskom veku s ruksakom na chrbte sa rýchlo stalo bežným javom v celej krajine. Myšlienka nosenia batohu sa rozšírila rovnako rýchlo ako samotný Kånken. Jeho obľúbenosť neklesá ani dnes a je výbornou voľbou na nosenie do školy, na behanie po vonku alebo na jazdenie do práce na bicykli.

Batoh Kånken je vyrobený z ľahkého a odolného materiálu Vinylon F. Ide o vodeodolnú tkaninu, ktorej vlákna zväčšujú svoj objem, keď sú vlhké. Tým zmenšujú odstup vlákien od seba a látka lepšie odoláva prenikaniu vody. Preto nie je tento materiál nutné ošetrovať záterom, ktorý je neekologický. Aj tvar ruksaku prispieva k udržateľnosti produkcie, pretože vďaka pravouhlým dielcom je takmer nulový odpad pri strihaní látky. Kånken je taktiež prvým batohom na svete, ktorého neekologické časti produkcie sú kompenzované. To bolo v roku 2008 a odvedy sme kompenzovali emisie ovplyvňujúce klímu, ktoré vznkli v spojitosti s produkciou a dopravou batohov Kånken.

Dnes je Kånken dostupný v oveľa väčšom množstve farieb a veľkostí ako kedysi. Preto vyberajte svoj Kånken veľmi starostlivo. Budete ho mať veľmi dlhý čas ...

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články na titulke
 
Ferrata Dolomity – Cascata Rio di Fanes Dolomity sú jedno z mojich obľúbených miest a nikdy dlho neváham, keď je možnosť sa tam vrátiť. Tento rok som ich navštívil dvakrát a zakaždým sa dostala do programu aj turisticko-ferratová prechádzka v oblasti Province of Belluno. Príjemný a relaxačný okruh s prechodom okolo vodopádov Cascate di Fanes je spojený s lezením cez ferraty, ktoré sú vybudované pri oboch veľkých vodopádoch. dnes Michal Mikuláš Zaistené cesty (via ferrata, klettersteig)
Túra Žarnovica – Paradajs – Sklené Teplice – Žiar n. Hronom Babie leto vyčíňa. Teploty lámu rekordy pre október. Denné aj nočné. Chcelo by to vyraziť do prírody aspoň na dva víkendové dni. Moje pokusy s kontaktovaním ľudí náchylných na túto aktivitu zostávajú bez odozvy. Nič mi neostáva, len zo zásobníka ešte nezrealizovaných trás vybrať jeden hrdzavejúci projekt a vydať sa na cestu sám. Treba ho stihnúť, pokiaľ sám nepodľahnem korózii. Bude to spoznávanie západných oblastí Štiavnických vrchov červenou zo Žarnovice do Žiaru nad Hronom. Väčšinu ostatných značených turistických chodníkov z a do Banskej Štiavnice som prešiel. No tento je pre mňa okrem krátkeho úseku neznámy. včera Vladimír Mikuš Štiavnické vrchy
Reportáž Namiesto ostnatého drôtu voľný pohyb ľudí aj zvierat Pred tridsiatimi rokmi padla Železná opona, ktorá nás oddeľovala od slobodného západu. Na celom úseku železnej opony v rámci ČSSR zomrelo podľa Ústavu pamäti národa 280 civilných obyvateľov. Na slovenskej časti opony bolo pri pokuse o prechod hranice smerom na západ usmrtených 42 osôb zastrelením, elektrickým prúdom, výbuchom mín, roztrhaním psami a inými zákrokmi príslušníkov Zboru národnej bezpečnosti a Pohraničnej stráže. Dnes je režim na hranici absolútne opačný. Vzhľadom na minulosť týchto miest sa v nich zachovala viac alebo menej neporušená príroda, do ktorej sa chodí na túry, cyklotúry či len obyčajné vychádzky. Navyše, s voľným prekračovaním hranice, o ktorej niekedy v poli ani nevieme, kde presne je, a v tej chvíli to ani nie je dôležité. 17/11/19 Soňa Mäkká Publicistika

 
 
 
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
0.73 (0.18)