PR

Rukavice Lowe Alpine

sponzorovaný článok 15.02.16 Výber rukavíc v zime môže znamenať rozdiel medzi dobrým alebo skutočne zlým dňom v horách. Nevyhnutnosťou pri ich návrhu je preto ochrana rúk pred poveternostnými aj mechanickými nástrahami, zachovanie tepla správne zvolenou izoláciou, neobmedziť pritom obratnosť rúk pri narábaní s materiálom a samozrejme urobiť všetko pre dlhú životnosť. Lowe Alpine má desaťročia skúseností s dizajnom a výrobou rukavíc pre rôznorodé aktivity v horách a poskytuje perfektnú rovnováhu funkčných prvkov a výkonu.

Technológie

Tripplepoint AP – nepremokavý a mimoriadne priedušný trojvrstvý laminát s ePTFE membránou s technológiou eVent a povrchovou DWR úpravou. Je určený na najnáročnejšie použitie v našich top alpinistických nepremokavých modeloch.

Tripplepoint – 100% nepremokavý, vetruodolný a priedušný materiál so špeciálnym typom záteru, ktorý je fyzicky previazaný s textíliou a preto sa počas používania neoddelí, čo by zničilo jeho funkčnosť. DWR úprava chráni textíliu z hornej strany, aby nenasiakala vodou.

Stormweave – dvojvrstvý husto tkaný bezmembránový softshellový materiál s rôznou hustotou tkania v jednotlivých vrstvách. Odolný voči vode a vetru, pritom mimoriadne priedušný a s dobrým odvodom vlhkosti od pokožky.

Primaloft – top materiál medzi syntetickými izoláciami do extrémnych podmienok. Známy je najmä ako plnivo do spacích vakov. Skvelé vlastnosti má aj pre použitie v rukaviciach – najmä vysoký loft pri nízkej hmotnosti a zachovanie 96% tepelnoizolačných vlastností, keď je mokrý.

Polartec WindPro – extrémne priedušný, no zároveň 4x lepšie odolávajúci vetru ako bežné fleece materiály.

Polartec PowerShield – blokuje 98% vetra, vysoko priedušný, vodeodolný a mimoriadne oderuvzdorný strechový materiál.

Nepremokavé alpinistické

  • Raptor glove – nepremokavé a zateplené technické rukavice.
→ viac info

Nepremokavé

  • Storm 3-in-1 glove – nepremokavé a zateplené vrchné rukavice kombinované s vnútornými oddeliteľnými rukavicami z fleecu.
  • Storm mitt – zateplené, nepremokavé a priedušné "palčiaky".
  • Stormshell mitt – nepremokavé a priedušné návlekové rukavice.
→ viac info

Softshell

  • Lightflite glove – priedušné a vetruvzdorné softshellové rukavice pre vysoký výkon. Ovládanie dotykových displejov.
  • Velocity glove – odolné softshellové rukavice s citlivými prstami.
  • Velocity XC glove – odolné softshellové rukavice pre chladnejšie podmienky.
  • Alpinist glove – teplé, odolné a vetruvzdorné softshellové rukavice do chladných podmienok.
→ viac info

Vetruodolné

  • Turbine convertible mitt – vetruodolné palcové rukavice so spevnenou dlaňou.
→ viac info

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články na titulke
 
Prístrešok Chata Lesov SR Vydrica Pri mojom trojtýždňovom pobyte v kúpeľoch Sklené Teplice som neraz kráčal Vydričnou dolinou. Zatiaľ čo kroky drvivej väčšiny kúpeľných hostí sa končili pri odbočke k miestnej časti Sady, kde sa nachádzala stajňa miestneho salaša, ja som ju prešiel celú zopárkrát. Tak isto som vyšiel aj všetkými lesnými odbočkami z nej do okolitých lesov. Keď som si naplánoval, že neznačene prejdem cez Holý vrch Čečetkovým lesom na samotu Konice, narazil som pár metrov od asfaltky na chatu Lesov SR, štátny podnik Banská Bystrica, odštepný závod Žarnovica. dnes Miroslav Svítek Štiavnické vrchy
Túra Okolo Omšenia cez Baské, Homôľku a Bartošovicu Bez mučenia sa priznám, že Strážovské vrchy sú pre mňa takmer nedotknutým terénom. Lezenie pri Omšenskej Babe a silvestrovský pobyt v Chvojnici sa odohrali ešte hlboko v minulom tisícročí. Už ani neviem, prečo som sa začal ňúrať v mape práve okolo Omšenia – vrchy, výhľady, pramene, prístrešky – každopádne sa mi zrodil v hlave hrubý koncept. Najprv som mal ísť sám, ale potom sa Monike podarilo odtrhnúť sa od povinností, a tak sme mohli vyraziť v kompletnej zostave aj s Hugom a Čili. včera Pavol Timko Strážovské vrchy
Túra Mních z Martinčeka Liptov je plný skvelých miest ako stvorených pre výlet. Napriek tomu sa vám môže hodiť aj tento môj tip, vhodný najmä pre rodiny s deťmi. Vyberieme sa totiž na krátku prechádzku na vŕšok Mních, týčiaci sa rovno nad Ružomberkom. Výhľady sú zaručené. 17/10/19 Andrea Morongová Veľká Fatra a Choč

 
 
 
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
0.72 (0.14)