PR

Rukavice Lowe Alpine

sponzorovaný článok 15.02.16 Výber rukavíc v zime môže znamenať rozdiel medzi dobrým alebo skutočne zlým dňom v horách. Nevyhnutnosťou pri ich návrhu je preto ochrana rúk pred poveternostnými aj mechanickými nástrahami, zachovanie tepla správne zvolenou izoláciou, neobmedziť pritom obratnosť rúk pri narábaní s materiálom a samozrejme urobiť všetko pre dlhú životnosť. Lowe Alpine má desaťročia skúseností s dizajnom a výrobou rukavíc pre rôznorodé aktivity v horách a poskytuje perfektnú rovnováhu funkčných prvkov a výkonu.

Technológie

Tripplepoint AP – nepremokavý a mimoriadne priedušný trojvrstvý laminát s ePTFE membránou s technológiou eVent a povrchovou DWR úpravou. Je určený na najnáročnejšie použitie v našich top alpinistických nepremokavých modeloch.

Tripplepoint – 100% nepremokavý, vetruodolný a priedušný materiál so špeciálnym typom záteru, ktorý je fyzicky previazaný s textíliou a preto sa počas používania neoddelí, čo by zničilo jeho funkčnosť. DWR úprava chráni textíliu z hornej strany, aby nenasiakala vodou.

Stormweave – dvojvrstvý husto tkaný bezmembránový softshellový materiál s rôznou hustotou tkania v jednotlivých vrstvách. Odolný voči vode a vetru, pritom mimoriadne priedušný a s dobrým odvodom vlhkosti od pokožky.

Primaloft – top materiál medzi syntetickými izoláciami do extrémnych podmienok. Známy je najmä ako plnivo do spacích vakov. Skvelé vlastnosti má aj pre použitie v rukaviciach – najmä vysoký loft pri nízkej hmotnosti a zachovanie 96% tepelnoizolačných vlastností, keď je mokrý.

Polartec WindPro – extrémne priedušný, no zároveň 4x lepšie odolávajúci vetru ako bežné fleece materiály.

Polartec PowerShield – blokuje 98% vetra, vysoko priedušný, vodeodolný a mimoriadne oderuvzdorný strechový materiál.

Nepremokavé alpinistické

  • Raptor glove – nepremokavé a zateplené technické rukavice.
→ viac info

Nepremokavé

  • Storm 3-in-1 glove – nepremokavé a zateplené vrchné rukavice kombinované s vnútornými oddeliteľnými rukavicami z fleecu.
  • Storm mitt – zateplené, nepremokavé a priedušné "palčiaky".
  • Stormshell mitt – nepremokavé a priedušné návlekové rukavice.
→ viac info

Softshell

  • Lightflite glove – priedušné a vetruvzdorné softshellové rukavice pre vysoký výkon. Ovládanie dotykových displejov.
  • Velocity glove – odolné softshellové rukavice s citlivými prstami.
  • Velocity XC glove – odolné softshellové rukavice pre chladnejšie podmienky.
  • Alpinist glove – teplé, odolné a vetruvzdorné softshellové rukavice do chladných podmienok.
→ viac info

Vetruodolné

  • Turbine convertible mitt – vetruodolné palcové rukavice so spevnenou dlaňou.
→ viac info

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články na titulke
 
Reportáž Za medveďmi do Tichej doliny Po jarnom pozorovaní vtákov prišlo v auguste na pozorovanie väčších zvierat, a to rovno medveďov. Vybrali sme sa za nimi do Tichej doliny v Tatrách. Tichá dolina je jednou z najdlhších slovenských dolín, a keďže medvede sa tu pozorujú na viacerých stanovištiach, je praktické vzdialenosť medzi nimi preklenúť bicyklom. dnes Soňa Mäkká Reportáže
Správa Nový návrh hraníc UNESCO pralesov vyvolal rušnú diskusiu Ministerstvo životného prostredia SR predstavilo minulý týždeň nové hranice Karpatských bukových pralesov na Slovensku. Tie boli do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO zapísané v roku 2007, ale reálne sa chránila iba malá časť jadrovej zóny nominačného projektu, nárazníková zóna existovala len na papieri. Aktuálne predstavený návrh vyvolal rušnú diskusiu medzi ministerstvom, štátnou ochranou prírody a niektorými mimovládnymi organizáciami. včera Soňa Mäkká Správy
Túra Tri studničky – Kriváň a späť Na Kriváň sme sa v minulosti už vybrali, ale s malými deťmi (8 rokov) a neskoro, tak po upozorneniach schádzajúcich turistov sme to otočili ešte pred kosodrevinou - neľutujeme. Aj deti si to tentokrát užili oveľa viac a hlavne, chvalabohu za výhľad. včera Marianna Holá Vysoké a Belianske Tatry

 
 
 
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
0.68 (0.14)