PR

Rukavice Lowe Alpine

sponzorovaný článok 15.02.16 Výber rukavíc v zime môže znamenať rozdiel medzi dobrým alebo skutočne zlým dňom v horách. Nevyhnutnosťou pri ich návrhu je preto ochrana rúk pred poveternostnými aj mechanickými nástrahami, zachovanie tepla správne zvolenou izoláciou, neobmedziť pritom obratnosť rúk pri narábaní s materiálom a samozrejme urobiť všetko pre dlhú životnosť. Lowe Alpine má desaťročia skúseností s dizajnom a výrobou rukavíc pre rôznorodé aktivity v horách a poskytuje perfektnú rovnováhu funkčných prvkov a výkonu.

Technológie

Tripplepoint AP – nepremokavý a mimoriadne priedušný trojvrstvý laminát s ePTFE membránou s technológiou eVent a povrchovou DWR úpravou. Je určený na najnáročnejšie použitie v našich top alpinistických nepremokavých modeloch.

Tripplepoint – 100% nepremokavý, vetruodolný a priedušný materiál so špeciálnym typom záteru, ktorý je fyzicky previazaný s textíliou a preto sa počas používania neoddelí, čo by zničilo jeho funkčnosť. DWR úprava chráni textíliu z hornej strany, aby nenasiakala vodou.

Stormweave – dvojvrstvý husto tkaný bezmembránový softshellový materiál s rôznou hustotou tkania v jednotlivých vrstvách. Odolný voči vode a vetru, pritom mimoriadne priedušný a s dobrým odvodom vlhkosti od pokožky.

Primaloft – top materiál medzi syntetickými izoláciami do extrémnych podmienok. Známy je najmä ako plnivo do spacích vakov. Skvelé vlastnosti má aj pre použitie v rukaviciach – najmä vysoký loft pri nízkej hmotnosti a zachovanie 96% tepelnoizolačných vlastností, keď je mokrý.

Polartec WindPro – extrémne priedušný, no zároveň 4x lepšie odolávajúci vetru ako bežné fleece materiály.

Polartec PowerShield – blokuje 98% vetra, vysoko priedušný, vodeodolný a mimoriadne oderuvzdorný strechový materiál.

Nepremokavé alpinistické

  • Raptor glove – nepremokavé a zateplené technické rukavice.
→ viac info

Nepremokavé

  • Storm 3-in-1 glove – nepremokavé a zateplené vrchné rukavice kombinované s vnútornými oddeliteľnými rukavicami z fleecu.
  • Storm mitt – zateplené, nepremokavé a priedušné "palčiaky".
  • Stormshell mitt – nepremokavé a priedušné návlekové rukavice.
→ viac info

Softshell

  • Lightflite glove – priedušné a vetruvzdorné softshellové rukavice pre vysoký výkon. Ovládanie dotykových displejov.
  • Velocity glove – odolné softshellové rukavice s citlivými prstami.
  • Velocity XC glove – odolné softshellové rukavice pre chladnejšie podmienky.
  • Alpinist glove – teplé, odolné a vetruvzdorné softshellové rukavice do chladných podmienok.
→ viac info

Vetruodolné

  • Turbine convertible mitt – vetruodolné palcové rukavice so spevnenou dlaňou.
→ viac info

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články na titulke
 
Túra Via Dinarica (2) – planina Bjelašnica Pokračujeme v našom balkánskom dobrodružstve po trase diaľkovej magistrály Via Dinarica. Prechádzame z pohoria Prenj na planinu Bjelašnica v centrálnej Bosne a Hercegovine. Ráno a skoré ranné plávanie v úplne príjemne teplej vode Boračko jezera asi prvý raz inšpirovali vedúceho zájazdu k novej Robovej prezývke Jezerin. Aby mal aj priezvisko, dodatočne ho skompletizoval na Močića. Z krstného mena aj z priezviska je jasné že prečo. dnes Robo Verseghy Svet
Extra Zimný výstup na Tŕstie Zorganizovať nejakú väčšiu akciu pre verejnosť je pomaly celoročná snaha s výsledkom veľmi neistým, a navyše, často neovplyvniteľným autorom projektu. Keď to všetko klapne, tak ako 15.02.2020 na XXIII. ročníku Zimných výstupov na vrcholy Malých Karpát – Tŕstie, je spokojnosť účastníkov tá najväčšia odmena autorovi a realizátorovi projektu. včera Miroslav Svítek Reportáže
Túra Tri koruny z Červeného Kláštora Pieninský národný park je najmenší národný park na Slovensku s rozlohou iba 37,5 km². Chystáme sa tam asi rok, ale keďže oblasť je známa pltníctvom a splavom, vrchol letnej sezóny je tam mimoriadne preplnený a zohnať ubytovanie na poslednú chvíľu je takmer nemožné. A tak sme sa k tomu dostali až teraz. Niečo pred Silvestrom mi došlo, že hneď druhý novoročný víkend je predlžený, takže treba niečo spáchať. Nemusel som dlho uvažovať, a rozhodnutie padlo na Pieniny, konkrétne Červený Kláštor a okolie. včera Dominik Chňapko Pieniny

 
 
 
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
0.6 (0.08)