PR

Horehronie: región športu a pohody

sponzorovaný článok 27.06.16 Horehronie sa mení z roka na rok a rastie do krásy. Cestovný ruch zastáva čoraz významnejšie miesto v ponímaní regiónu, čo sa pozitívne odráža na rozvoji služieb pre turistov. Na rozdiel od mnohých regiónov Slovenska, na Horehroní za posledné roky nevyrástla žiadna fabrika, ale naopak strediská a služby cestovného ruchu sa rozvíjajú do krásy ako jarná lúka.

Dominanty Horehronia, či už lyžiarsky a golfový rezort Tále, službami „nabitý“ Chopok, pomaly, ale isto rozrastajúca sa sieť Čiernohronskej železnice, stále rekonštruovaný, ale prístupný Hrad Ľupča dostali k sebe rovnocenných partnerov. Je to Ozubnicová železnica z Tisovca do sedla Zbojská, priamo pod rovnomenný Salaš Zbojská. Stratené črty nadobúda aj Hrad Muráň a už tretiu sezónu Klaster Horehronie prevádzkuje prvú a teraz zrejme aj najväčšiu požičovňu elektrobicyklov.

S ohľadom na prírodu a zvieratá bolo vyznačených množstvo cyklotrás, ktoré majú ukázať to, po čom oko turistu túži, ale zároveň ochrániť to, čo príroda chrániť musí. Turistika aj cykloturistika zaznamenáva v posledných rokoch pozitívny rozmach, ktorý určite poteší zdravotné poisťovne, no zarmúti farmaceutický priemysel.

Elektrobicykle sa stali ideálnou alternatívou pre ľudí, čo väčšinu roka trávia v práci a ich kondícia je skôr na rekreačnej úrovni. Elektromotor dopomáha k pekným zážitkom z výletov v Nízkych Tatrách, alebo nielen na cykloturistiku ideálnej Muránskej planine, resp. v Slovenskom rudohorí. Po cyklotrasách sú rozmiestnené dobíjacie stanice, ktoré ešte viac posunú dojazd výletníkov. Aj keď vždy je možnosť elektrickú výpomoc vypnúť a nakopnúť „motor“ cyklistu. Dobiť batérie elektrobicykla, ale aj tela je možné v Brezne, v Braväcove, v Čiernom Balogu a na Zbojskách a táto sieť sa bude postupne rozrastať.

Od letnej sezóny 2016 sa požičovňa klastra zväčšila, čo do inventáru, tak aj do rozsahu služieb. K bicyklom a elektrobicyklom pribudli moderné skútre, vhodné na výlety – tak trochu inak, s vetrom vo vlasoch. V rámci služieb pribudlo organizovanie cyklovýletov so sprievodcami, dokonca aj dvojdňových, s bivakovaním v turistických útulniach Muránskej planiny a s výkladom o tamojších prírodných krásach.

Nízke Tatry sú tiež bohaté na ponuku pre turistov a cykloturistov. Trasy popod končiare Tatier sú dobre značené a spájajú všetky zaujímavé lokality, či už Tále s Krpáčovom, ale tiahnu sa až na západ ku Hradu Ľupča, alebo opačne na východ až po Kráľovu hoľu.

Lupčiansky hrad

Lupčiansky hrad

Horehronie je predurčené na kvalitu na úkor kvantity. Jeho rozľahlosť a prírodná ako aj kultúrna rozmanitosť je tak veľká, že turisti sa stále nemusia báť „prvomájových sprievodov“ na chodníkoch, ale naopak sa môžu tešiť na ničím nerušený pokoj.

Tipy na výlety na Horehroní, ako aj všetky potrebné informácie je možné nájsť na regionálnom portáli www.horehronie.net ako aj v bezplatnej mobilnej aplikácii Horehronie Slovakia.

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články na titulke
 
Recenzia Detská nepremokavá bunda Skogstad Vadsø S nárastom výkonnosti dieťaťa rastú nielen prejdené kilometre a nastúpané metre, ale aj nutnosť kvalitnej výbavy. Ako bunda už nestačí lepší pršiplášť z hypermarketu, treba už serióznejšiu. Jednak s ohľadom na hmotnosť, ale aj šírku použitia – či už do veterného alebo daždivého počasia. Hoci osemročné dieťa sa ešte nepotí ako dospelák, už treba brať ohľad aj na priedušnosť. Tento rok Kubko preto nosí bundu Vadsø od Nórskeho Skogstad. dnes Ľubomír Mäkký Oblečenie
Správa Novela zákona o lesoch by mala pomôcť ochrane prírody Minulý týždeň schválil parlament popri novele zákona o ochrane prírody a krajiny aj novelu zákona o lesoch. Tá obsahuje viaceré ustanovenia, ktoré môžu pomôcť ochrane prírody. Paradoxne ide o prvý všeobecne záväzný právny predpis definujúci bezzásahový režim v slovenskej legislatíve. Okrem iného sa zaoberá ochranou pralesov a pralesových zvyškov, povoľuje tiež pasenie hospodárskych zvierat na lesných pozemkoch, ak si to vyžaduje program starostlivosti o chránené územie. Podľa zákona o ochrane prírody sa budú schvaľovať programy starostlivosti na územiach NATURA 2000. včera Soňa Mäkká Správy
Ferrata Dolomity – Tofana di Mezzo a Tofana di Dentro Tofany sú jednou z najznámejších častí Dolomitov. Výstup na Tofanu di Rozes som opísal v minulom článočku, v tomto opíšem okruh cez Tofanu di Mezzo a Tofanu di Dentro, ktorý som absolvoval hneď ďalší deň. Až večer pred túrou som si pozrel odhadované časy ferrát a trochu som sa naľakal. Naštudoval som si zopár ústupových trás, avšak dúfal som, že okruh zvládnem celý podľa pôvodného plánu. včera Martin Knor Zaistené cesty (via ferrata, klettersteig)

 
 
 
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
0.82 (0.22)