PR

Horehronie: región športu a pohody

sponzorovaný článok 27.06.16 Horehronie sa mení z roka na rok a rastie do krásy. Cestovný ruch zastáva čoraz významnejšie miesto v ponímaní regiónu, čo sa pozitívne odráža na rozvoji služieb pre turistov. Na rozdiel od mnohých regiónov Slovenska, na Horehroní za posledné roky nevyrástla žiadna fabrika, ale naopak strediská a služby cestovného ruchu sa rozvíjajú do krásy ako jarná lúka.

Dominanty Horehronia, či už lyžiarsky a golfový rezort Tále, službami „nabitý“ Chopok, pomaly, ale isto rozrastajúca sa sieť Čiernohronskej železnice, stále rekonštruovaný, ale prístupný Hrad Ľupča dostali k sebe rovnocenných partnerov. Je to Ozubnicová železnica z Tisovca do sedla Zbojská, priamo pod rovnomenný Salaš Zbojská. Stratené črty nadobúda aj Hrad Muráň a už tretiu sezónu Klaster Horehronie prevádzkuje prvú a teraz zrejme aj najväčšiu požičovňu elektrobicyklov.

S ohľadom na prírodu a zvieratá bolo vyznačených množstvo cyklotrás, ktoré majú ukázať to, po čom oko turistu túži, ale zároveň ochrániť to, čo príroda chrániť musí. Turistika aj cykloturistika zaznamenáva v posledných rokoch pozitívny rozmach, ktorý určite poteší zdravotné poisťovne, no zarmúti farmaceutický priemysel.

Elektrobicykle sa stali ideálnou alternatívou pre ľudí, čo väčšinu roka trávia v práci a ich kondícia je skôr na rekreačnej úrovni. Elektromotor dopomáha k pekným zážitkom z výletov v Nízkych Tatrách, alebo nielen na cykloturistiku ideálnej Muránskej planine, resp. v Slovenskom rudohorí. Po cyklotrasách sú rozmiestnené dobíjacie stanice, ktoré ešte viac posunú dojazd výletníkov. Aj keď vždy je možnosť elektrickú výpomoc vypnúť a nakopnúť „motor“ cyklistu. Dobiť batérie elektrobicykla, ale aj tela je možné v Brezne, v Braväcove, v Čiernom Balogu a na Zbojskách a táto sieť sa bude postupne rozrastať.

Od letnej sezóny 2016 sa požičovňa klastra zväčšila, čo do inventáru, tak aj do rozsahu služieb. K bicyklom a elektrobicyklom pribudli moderné skútre, vhodné na výlety – tak trochu inak, s vetrom vo vlasoch. V rámci služieb pribudlo organizovanie cyklovýletov so sprievodcami, dokonca aj dvojdňových, s bivakovaním v turistických útulniach Muránskej planiny a s výkladom o tamojších prírodných krásach.

Nízke Tatry sú tiež bohaté na ponuku pre turistov a cykloturistov. Trasy popod končiare Tatier sú dobre značené a spájajú všetky zaujímavé lokality, či už Tále s Krpáčovom, ale tiahnu sa až na západ ku Hradu Ľupča, alebo opačne na východ až po Kráľovu hoľu.

Lupčiansky hrad

Lupčiansky hrad

Horehronie je predurčené na kvalitu na úkor kvantity. Jeho rozľahlosť a prírodná ako aj kultúrna rozmanitosť je tak veľká, že turisti sa stále nemusia báť „prvomájových sprievodov“ na chodníkoch, ale naopak sa môžu tešiť na ničím nerušený pokoj.

Tipy na výlety na Horehroní, ako aj všetky potrebné informácie je možné nájsť na regionálnom portáli www.horehronie.net ako aj v bezplatnej mobilnej aplikácii Horehronie Slovakia.

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články na titulke
 
Túra Mních z Martinčeka Liptov je plný skvelých miest ako stvorených pre výlet. Napriek tomu sa vám môže hodiť aj tento môj tip, vhodný najmä pre rodiny s deťmi. Vyberieme sa totiž na krátku prechádzku na vŕšok Mních, týčiaci sa rovno nad Ružomberkom. Výhľady sú zaručené. dnes Andrea Morongová Veľká Fatra a Choč
Túra Tiesňava Prieboj a Peňažná z Ihráča Vždy ma poteší, keď domáci poznajú svoje okolie, zaujímavé lokality v ňom, keď vedia ich históriu a hlavne, keď si uvedomujú jej krásu a význam. Nie je to vždy tak. Veď z nejednej pamiatky sa už stalo smetisko alebo bola zničená kvôli vlastnému sebeckému prospechu. Taktiež ma teší, keď si tieto vedomosti nenechajú len pre seba, ale pamiatku sprístupnia, hoci aj miestnym značením, a tak umožnia, aby aj iní ľudia mohli obdivovať jej krásu a oceniť jej hodnotu. dnes Danka Tomášiková Kremnické vrchy
Recenzia Fjällräven Keb – trekingová bunda Má výstredný dizajn, netradičnú materiálovú skladbu, svojou funkčnosťou sa najviac podobá softshellkám a je súčasťou setu s rovnomennými trekingovými nohavicami. Výrobca ju označuje za letnú, no treba poznamenať, že leto myslí švédske. U nás je vhodná skôr do prechodných období jari a jesene, keďže však nie je nepremokavá, nesmie pršať. Môže však poriadne fúkať, na čo má aj prispôsobenú špeciálnu kapucňu. Pre túto sezónu bola aktualizovaná podobne ako nohavice Keb. včera Ľubomír Mäkký Oblečenie

 
 
 
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
0.72 (0.18)