PR

Chceš ísť na Fjällräven Polar? Prihlás sa!

sponzorovaný článok 17.10.16 Tristo kilometrov neobývanou škandinávskou subakrtickou divočinou zo Signaldalen do Jukkasjärvi. Viac ako sto perfektne vycvičených skúsených psov a skupina obyčajných ľudí, ako si ty! Toto je Fjällräven Polar, cesta, na ktorú nikdy nezabudneš. Ideš do toho?

Novinka pre ročník 2017

V predchádzajúcich ročníkoch boli prihlášky zo Slovenska zaradené do skupiny ‘iné krajiny‘, čím bola šanca na účasť nízka. Tento rok má Slovensko samostatnú prihlasovaciu skupinu, takže dvaja outdoor nadšenci z krajiny spod Tatier zaiste pôjdu okúsiť laponskú zimu. Chceš to byť aj ty?

Čo je Fjällräven Polar

Začiatkom 90-tych rokov minulého storočia inšpiroval popredný psovod Kenth Fjellborg zakladateľa Fjällräven, Åke Nordina, svojimi zážitkami z Iditarod, aljašských pretekov v psích záprahoch. Chcel vytvoriť švédsky ekvivalent, nie však pre expertov ako Kenth, ale pre bežných ľudí.

Pár rokov neskôr, v roku 1997, keď sa podarilo vyriešiť všetky detaily, sa uskutočnilo podujatie Fjällräven Polar po prvý krát. A bolo úspešné. Vydarilo sa najmä vďaka priateľskému duchu prvých účastníkov. Tí ukázali, že s gurážou a chuťou po dobrodružstve a s pomocou odborníkov sa môže na Fjällräven Polar odvážiť každý.

Počas nasledujúcich rokov čelili účastníci všetkému od snehových búrok a mínus 30 °C, po slnkom zaliatu krajinu so sviežim bielym snehom. Pre pár šťastlivcov je Fjällräven Polar príležitosťou overiť svoje limity na dobrodružstve svojho života.

Pre nás vo Fjällräven je to zároveň ideálna možnosť otestovať naše oblečenie, stany a iné vybavenie v prostredí, pre ktoré je vyrobené – zimnú divočinu severnej Škandinávie.

Detailné informácie, fotky a videá z minulých ročníkov, ako aj odpovede na najčastejšie otázky nájdeš na webe podujatia.

Ako sa prihlásiť

Toto je náročné podujatie, najmä kvôli podmienkam. Takže treba byť dostatočne fit, mať viac ako 18 rokov a mať otvorenú myseľ pre nové výzvy. Taktiež sa musíš cítiť komfortne pred kamerou.

Samotný výber účastníkov na Fjällräven Polar sa riadi hlasovaním verejnosti a výberom poroty. Účasť je obmedzená na dvoch ľudí z každej krajiny/skupiny. Prvý sa vyberá hlasovaním verejnosti na portáli podujatia. Prihláška z každej krajiny/skupiny s najväčším počtom hlasov má garantovanú účasť. Druhého účastníka vyberáme my vo Fjällräven.

Prihlasovacie krajiny/skupiny pre tento ročník sú: Benelux, Maďarsko, Slovensko, Dánsko, Fínsko, Nemecko, Nórsko, Južná Kórea, Švédsko, Veľká Británia, USA a ‘iné krajiny‘.

Začiatok prijímania prihlášok je 16. november 2016
» viac info

Tri tipy, ako uspieť:

  1. Prihlás sa čo najskôr – priprav sa a podaj svoju prihlášku ihneď, ako otvoríme prihlasovanie, aby mala čo najviac času na získavanie hlasov.

  2. Urob to originálne – kreatívna a zábavná prihláška s neočakávanými prvkami vynikne medzi ostatnými.

  3. Zdieľaj svoju prihlášku – účasť na Polar-e závisí od hlasovania, takže sa snaž využiť sociálne siete, kamarátov aj rodinu, aby tvoja prihláška zasiahla čo najväčšie publikum.

Fjällräven Polar 2016

Bola to vzrušujúca cesta – od učenia, ako si správne urobiť záhrab, po zvládnutie ostrých zákrut s psím záprahom. Pozri si, čo sme zažili na minulom ročníku Fjällräven Polar, v strhujúcom videu.

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články na titulke
 
Správa Združenie horských útulní Škótsko (MBA) Horské chaty a útulne sa nachádzajú vo väčšine pohorí v Európe i mimo nej. Väčšinou musíte za ich použitie platiť, rezervovať si miesto vopred (napríklad Korzika) a v mnohých si môžete kúpiť aj jedlo a pitie. Vo Veľkej Británii je to veľmi odlišné. Tu existuje dlhá tradícia otvorených prístreškov (útulni) zvaných Bothies, ktoré sú k dispozícii všetkým bezplatne. Žiadna rezervácia, jednoducho príďte. Veľmi málo zariadenia, musíte mať so sebou všetko, čo si myslíte, že budete potrebovať. dnes Pavol Horváth Zaujímavosti
Túra Na Čachtický hrad a Veľký Plešivec s deťmi Po minulotýždňových doslova monzúnových dažďoch tento víkend opäť nesľubuje ideálne počasie na turistiku. No aj naši dvaja turisti vedia, že neexistuje zlé počasie, iba zle vybavený turista. S týmto heslom v sobotu ráno chalani mudrujú nad mapou hradov západného Slovenska. Nedosiahnutých cieľov je v nej ešte veľa. Máme záujem o miesta, kde nestretneme veľa ľudí. No okrem hradu by sme sa radi pekne prešli, predýchali pľúca, čo je v "rúškovej" dobe veľmi potrebné. S maminou si balia batohy a ja sa s radosťou pripájam. včera Daniela Mäkká Malé Karpaty
Cyklotúra Z Duklianskeho priesmyku na Devín na bicykloch 4 Krátka správa z dlhej trasy alebo dlhá správa z krátkej trasy... Posledný zo série štyroch článkov o cyklistickom prechode z Duklianskeho priesmyku na hrad Devín, ktorý je voľne inšpirovaný Cestou hrdinov SNP. V tejto časti prechádzame z Turčianskych Teplíc na hrad Devín. včera Miloš Hajdin Biele Karpaty, Malé Karpaty, +

 
 
 
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
0.97 (0.32)