PR

BUFF – nová merino kolekcia

sponzorovaný článok 20.11.17 Keď je premenlivé počasie to jediné, na čo sa na túre viete spoľahnúť, siahnite po merino vlne. Je perfektná pri akýchkoľvek podmienkach, jej unikátne vlákno je extrémne priedušné a prirodzene odoláva zápachu. BUFF merino vlna pochádza z Austrálie a je certifikovaná v zmysle, že pri jej produkcii neboli použité žiadne nehumánne spôsoby zaobchádzania s ovečkami.

Vlastnosti Merino vlny

Teplá – v studenom počasí Merino vlna využíva absorbovanú vlhkosť z prostredia na tvorbu tepla. Jej hrubé vlákna tiež obsahujú milióny vzduchových vačkov, ktoré pomáhajú lepšie izolovať vaše telo od chladu.

Chladivá – v teplejšom počasí Merino vlna pomáha chladiť vašu pokožku tým, že odvádza pot od pokokožky na vonkajšiu stranu oblečenia, kde sa môže odpariť.

Priedušná – pri nosení oblečenia zo syntetických vlákien môžete mať pri potení lepkavý pocit, pretože vlhkosť môže unikať iba cez dierky tkaniny. Avšak vlákno Merino vlny dokáže vlhkosť absorbovať a vnútri vlákna transportovať mimo vašu pokožku, čím zabraňuje prehrievaniu tela.

Odolná voči zápachom – Merino vlna prirodzene odoláva zápachom a môžete ju preto nosiť mnoho dní – dokonca týždňov – bez prania.

Bezšvová – BUFF produkty vo verzii LIGHT a MID vyrába bezšvovou technológiou tkaním na bubnoch. Vďaka tomu sú BUFF Merino čiapky a šatky mimoriadne pohodlné na nosenie.

Nekúsavá – použitá Merino vlna má mimoriadne tenké vlákna, preto nehryzie tak, ako niektoré tradičné vlnené odevy. Je preto komfortná aj ako základná vrstva.

BUFF používa tri hrúbky Merino vlny

Merino vlnu používame v troch hrúbkach tkaniny, ktoré sú určené pre rôzne úrovne izolácie a aktivity.

LIGHT – 125 g/m² – ľahké Merino do teplejšieho počasia
MID – 250 g/m² – stredne hrubé Merino do chladného počasia
HEAVY – 600 g/m² – hrubé 2-vrstvové Merino do mrazivého počasia

Produkty

Šatky

Wool Buff je bezšvová multifunkčná šatka vyrobená z prírodných materiálov. V ponuke je viacero hrúbok a prevedení, ktoré môžete zároveň kombinovať s čiapkami v rovnakej alebo podobnej farbe. » viac na BUFF.sk

Nákrčníky

Môžete si vybrať dvojvrstvový obojstranný nákrčník s dvoma rôznymi vzormi, ktorý je tenší (dopredaj), alebo Heavyweight Merino nákrčník, ktorý je taktiež dvojvrstvový, ale hrubší (jeho vrchná strana môže byť jednofarebná alebo so vzorom, rubová strana je len jednofarebná). » viac na BUFF.sk

Čiapky

Čiapka zo 100% Merino vlny vo viacerých prevedeniach i hrúbkach. Tieto čiapky si môžete nakombinovať i s nákrčníkmi z Merino vlny v rovnakom dizajne. » viac na BUFF.sk

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články na titulke
 
Prístrešok Táborisko v sedle Tri kamene (U Tří kamenů) Odkedy som v roku 2007 objavil čaro Žalostínskej vrchoviny, chodievam sem veľmi rád. Páči sa mi tunajšia mäkko modelovaná krajina, kde sa striedajú lesy s lúkami posiatymi kopanicami. V jednej takejto osade mávam dosť často základný tábor, z ktorého vyrážam na viacdňové potulky. Počas jednej z nich som sa dostal do sedla Tri kamene. Tu, priamo v sedle, sa nachádza výborné miesto na táborenie. Okrem toho tu stojí menší prístrešok, ktorý rozširuje možnosť nocľahu v oblasti. dnes Anton Zahradník Biele Karpaty
PR Režisérov horofilmov inšpiruje vlastná krajina Tohto roku bude na festivale Hory a mesto súťažiť 13 slovenských filmov. Väčšina z nich sa nakrúcala na Slovensku, zachytáva domáce prostredie aj témy, ostatné sa odohrávajú v Mongolsku, Himalájach, Ekvádore, Afrike a v Iráne. Autormi sú aj filmári, ktorí sa roky pravidelne na festival vracajú, ako napríklad Pavol Barabáš, Erik Baláž, Rastislav Hatiar, Branislav Molnár, Peter Csonka, Adam Lisý, ale aj nováčikovia. Viac než polovica snímok bude uvedená v premiére za osobnej účasti tvorcov. Filmová prehliadka ponúkne dovedna takmer 50 filmov. včera sponzorovaný článok Správy
Príbeh Keď mi Rysy jednu struhli Niekedy na človeka doľahnú spomienky, veselé i nostalgické myšlienky. Mysľou zablúdim k príhodám, čo sa stali v minulosti, dobré i zlé. Každý má na to nejaký spoľahlivý spúšťač alebo podnet – ja tiež. Jeden z podnetov je pesnička od Michala Prokopa - Kolej Yesterday, ktorú mám celkom rád. Pesnička je stará aj 30 rokov a pekne sa pri nej spomína. včera Vladimír Popluhár Vysoké a Belianske Tatry

 
 
 
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
Práve nás číta 947 ľudí
0.47 (0.06)