PR

BUFF – nová merino kolekcia

sponzorovaný článok 20.11.17 Keď je premenlivé počasie to jediné, na čo sa na túre viete spoľahnúť, siahnite po merino vlne. Je perfektná pri akýchkoľvek podmienkach, jej unikátne vlákno je extrémne priedušné a prirodzene odoláva zápachu. BUFF merino vlna pochádza z Austrálie a je certifikovaná v zmysle, že pri jej produkcii neboli použité žiadne nehumánne spôsoby zaobchádzania s ovečkami.

Vlastnosti Merino vlny

Teplá – v studenom počasí Merino vlna využíva absorbovanú vlhkosť z prostredia na tvorbu tepla. Jej hrubé vlákna tiež obsahujú milióny vzduchových vačkov, ktoré pomáhajú lepšie izolovať vaše telo od chladu.

Chladivá – v teplejšom počasí Merino vlna pomáha chladiť vašu pokožku tým, že odvádza pot od pokokožky na vonkajšiu stranu oblečenia, kde sa môže odpariť.

Priedušná – pri nosení oblečenia zo syntetických vlákien môžete mať pri potení lepkavý pocit, pretože vlhkosť môže unikať iba cez dierky tkaniny. Avšak vlákno Merino vlny dokáže vlhkosť absorbovať a vnútri vlákna transportovať mimo vašu pokožku, čím zabraňuje prehrievaniu tela.

Odolná voči zápachom – Merino vlna prirodzene odoláva zápachom a môžete ju preto nosiť mnoho dní – dokonca týždňov – bez prania.

Bezšvová – BUFF produkty vo verzii LIGHT a MID vyrába bezšvovou technológiou tkaním na bubnoch. Vďaka tomu sú BUFF Merino čiapky a šatky mimoriadne pohodlné na nosenie.

Nekúsavá – použitá Merino vlna má mimoriadne tenké vlákna, preto nehryzie tak, ako niektoré tradičné vlnené odevy. Je preto komfortná aj ako základná vrstva.

BUFF používa tri hrúbky Merino vlny

Merino vlnu používame v troch hrúbkach tkaniny, ktoré sú určené pre rôzne úrovne izolácie a aktivity.

LIGHT – 125 g/m² – ľahké Merino do teplejšieho počasia
MID – 250 g/m² – stredne hrubé Merino do chladného počasia
HEAVY – 600 g/m² – hrubé 2-vrstvové Merino do mrazivého počasia

Produkty

Šatky

Wool Buff je bezšvová multifunkčná šatka vyrobená z prírodných materiálov. V ponuke je viacero hrúbok a prevedení, ktoré môžete zároveň kombinovať s čiapkami v rovnakej alebo podobnej farbe. » viac na BUFF.sk

Nákrčníky

Môžete si vybrať dvojvrstvový obojstranný nákrčník s dvoma rôznymi vzormi, ktorý je tenší (dopredaj), alebo Heavyweight Merino nákrčník, ktorý je taktiež dvojvrstvový, ale hrubší (jeho vrchná strana môže byť jednofarebná alebo so vzorom, rubová strana je len jednofarebná). » viac na BUFF.sk

Čiapky

Čiapka zo 100% Merino vlny vo viacerých prevedeniach i hrúbkach. Tieto čiapky si môžete nakombinovať i s nákrčníkmi z Merino vlny v rovnakom dizajne. » viac na BUFF.sk

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články na titulke
 
Extra 4 286 km naprieč Amerikou Pacific Crest Trail je diaľková trasa vedúca od mexickej po kanadskú hranicu cez USA s dĺžkou 4286km. V roku 2017 ju celú absolvoval cestovateľ Miloslav Daníšek z Višňového pri Žiline. S Milom sme sa porozprávali o tom, čo ho k tomu viedlo, ako to na trase funguje, čo všetko zažil a tiež čo mal na tomto treku v batohu. dnes Soňa Mäkká Rozhovory
Túra Hrebeňom Bielych Karpát Myšlienka prejsť celé Biele Karpaty mi skrsla v hlave asi pred troma rokmi – že to bude dobrý začiatok na hrebeňovky, dobrý začiatok na prespávanie pod holým nebom a kedykoľvek bude možné vrátiť sa rýchlo do civilizácie. Takže som zvolil jeden jediný termín, žiadne kompromisy som nepripúšťal a nakoniec to vyzeralo na štyroch odhodlaných mušketierov na tri dni šliapania na niečo viac než 100 km. dnes Milan Holiček Biele Karpaty, Záhorie
Svet Traunsee, Langbathseen a Offensee s cyklovozíkom Známy pohľad na traunkirchenský kostolík „plávajúci“ na Traunsee so siluetou majestátneho Traunsteinu v pozadí, ale aj menej okukaný Hinterer Spielberg „kúpajúci sa“ v neveľkom jazere Vorderer Langbathsee. Pokojná atmosféra menších jazier schovaných uprostred lesov, ale aj cyklochodík vedúci v rovnakom tuneli ako vyťažená hlavná cesta. Bicyklovanie nad jazerom, pri rieke aj v lese. To všetko za jeden deň aj s 15-mesačnou slečnou. Aj taká vie byť Soľná komora - Salzkammergut. včera Jitka Švarcová Svet

 
 
 
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
0.53 (0.12)