PR

Nadštandardný servis LOWA

sponzorovaný článok 01.07.20 Nadštandardný servis LOWA je doplnkom k bežnej záruke a zaisťuje bezplatné opravy poškodení, na ktoré sa bežná záruka nevzťahuje. Záruka pri obuvi zo zákona zaručuje 2 roky od nákupu ochranu zákazníka pred vadami materiálu, vadami konštrukcie a vadami spôsobenými chybnou výrobou. Nadštandardný servis potom pokrýva všetky poškodenia, ktoré vznikli používaním a opotrebovaním. Umožňuje zákazníkom odstrániť poškodenia bezplatne ihneď pri ich vzniku a zaistiť dlhú životnosť obuvi LOWA.

Zatiaľ čo záruku je potrebné uplatňovať v predajni, kde sme topánky kúpili, nadštandardný servis poskytuje zástupca firmy LOWA pre ČR a SR, firma Prosport Praha s.r.o.

Radi by sme vás zoznámili s najčastejšími poškodeniami, ktoré opravujeme. Tieto vady opravujeme aj pri pozáručnom servise a väčšinu drobných opráv robíme zdarma.

Oprava poškodenej podšívky

Neporušená podšívka je základom komfortu používania topánky. Oprava poškodenia podšívky v počiatočnom stave je veľmi jednoduchá. Pri kožených podšívkach pretrhnutiu podšívky predchádza jej stvrdnutie. Ak stvrdnutie už nejde odstrániť impregnáciou podšívky, napríklad krémom na ruky, treba dať stvrdnutú podšívku odborne opraviť. Pri membránových podšívkach pozorujeme najprv chlpatenie krycej textílie, čo by malo byť signálom k oprave. Ak je krycia textília predraná, podšívku je možné opraviť, len ak nie je narušená funkcia membrány. Video Oprava poškodenej podšívky vám názorne ukáže, ako oprava prebieha. Možná je aj náročnejšia Oprava poškodeného horného lemu.

Opravy zvršku obuvi

Odreniny a zárezy v usni sa dajú dobre ošetriť impregnačnými krémami a voskami. To spadá pod údržbu, ktorú by sme si mali robiť sami. Akonáhle však spozorujeme povrchové chlpatenie nití, je vhodné nechať ich impregnáciu na servis.

Prasknuté švy na membránovej obuvi väčšinou nie je možné opravovať šitím bez narušenia vodeodolnosti. Dajú sa však opraviť lepením pomocou špeciálnych lepidiel. Švy na turistickej obuvi bez membrány je možné opraviť šitím. Používajú s na to špeciálne pevnostné nite zo syntetických vlákien a po zašití je nutné nite impregnovať.

Oprava podošvy

Ťažšia turistická obuv má nad podošvou zvršok chránený pryžovým lemom. Poškodenie tohto lemu opravujeme hustejšími polyuretánovými tmelmi. Separácia podošvy od zvršku a rozlepenie jednotlivých vrstiev podošvy vyžadujú na opravenie špeciálne lepidlá.

Výmena podošvy

Odborný servis je schopný vymeniť celú podošvu na topánke vyrobenej lepenou technológiou, tedy pri obuvi LOWA z kategórií MOUNTAINEERING a TREKKING. Výmena podošvy je platená oprava a zahŕňa výmenu ochranného lemu, podošvy, vnútorných vložiek a šnúrok. Robí sa vo výrobnom závode v Nemecku. Video Výmena podošvy je názornou ilustráciou tejto opravy.

Pri obuvi, ktorá bola vyrobená vstrekovanou technológiou, sa celá podošva vymeniť nedá. Je však možné vymeniť zošliapaný podpätok. Ako táto oprava prebieha, môžete vidieť na videu oprava podpätku. Aj táto oprava je platená a robí sa v Nemecku.

Topánky, ktoré máte záujem opraviť buď v rámci nadštandardného servisu, alebo ako platenú opravu, posielajte na adresu: PROSPORT PRAHA s.r.o., Ke Mlýnu 1, 149 00 Praha 4 – Újezd, Česká republika Pre zjednodušenie popisu poškodenia a objednanie opravy si môžete stiahnuť formulár Požadavek na opravu.

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články na titulke
 
Túra Patagónia: NP Los Glaciares - Laguna de los Tres Fitz Roy (3405 m) - žulový obor, najvyšší vrch a legendárna ikona oblasti, ktorá, ako som spomenul v predchádzajúcom článku, dala meno celému pohoriu. Jeho silueta je nielen v erbe mestečka El Chaltén, ale aj v znaku Národného parku Los Glaciares. Za dobrého počasia ho vidieť snáď odvšadiaľ, z ulíc mestečka i patagónskej stepi. Svojou dominantnosťou človeka k sebe priam volá. Turisti sa najbližšie k nemu môžu dostať pri Lagune de los Tres. A práve toto horské jazero bude dnes naším cieľom. dnes Martin Baniari Svet
Pozvánka Transsibírska magistrála – zážitky spojené s príbehmi ľudí Vlakom až na koniec sveta! Staňte sa súčasťou príbehu najväčšej železničnej trati na svete! Transsibírska magistrála je nevšedné cestovateľské dobrodružstvo odohrávajúce sa na koľajniciach križujúcich najdôležitejšie mestá Ruska, nedotknutú prírodu Mongolska, pestrý Peking aj legendárny Čínsky múr. Cestovateľské kino sa v utorok 18. augusta v košickom Kine Úsmev vydá spoznávať skryté krásy východnej Európy aj Ázie s cestovateľom Martinom Navrátilom, ktorý prezradí, čo všetko sa dá vidieť v “hoteli na kolesách”. včera sponzorovaný článok Festivaly a premietania
Túra Soblahov – sedlo Lúčky – Opatová Regionálna rada KST Trenčianskeho kraja pripravila pre záujemcov Turistický odznak 7 divov Trenčianskeho samosprávneho kraja. Pre jeho získanie je treba navštíviť Bojnický zámok, Trenčiansky hrad, hrad Beckov, Mohylu generála M. R. Štefánika na Bradle, Čachtický hrad, Považský hrad a rímsky nápis na skale Trenčianskeho hradu. včera Miroslav Svítek Považský Inovec

 
 
 
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
0.9 (0.29)