PR

BIKE PARK Mýto pod Ďumbierom 2021

sponzorovaný článok 17.08.20 BIKE PARK pre profesionálnych jazdcov v Mýte pod Ďumbierom bol prvýkrát oficiálne otvorený v júli 2019. Odvtedy neustále pracujú na zdokonaľovaní tratí a tiež zavádzaní rôznych noviniek. Ambíciou majiteľov je vybudovať jeden z najlepších parkov pre bikerov na Slovensku.

V súčasnosti môžu jazdci využívať 4 zjazdové trate: BLUE, DOWNHILL, FREERIDE a ENDURO. Posledná zo zmienených je novinkou, ktorá pribudla len v roku 2020. Samozrejmosťou je PUMP TRACK. Pripravené sú dva okruhy. Náročnejší z nich je kombináciou pump tracku a dirtu, postupne je v pláne obohatiť ho o slopestyle.

Napriek svojej krátkej existencii bolo v BIKE PARKu v Mýte pod Ďumbierom zorganizovaných už niekoľko významných podujatí. 12. 7. 2020 SPEN#1 + EWS Qualifier a 19. 7. 2020 sa o prvé miesto pobili pretekári v rámci SPDH#2 + MSR. Downhill preteky prebiehajú na samostatnej trati určenej na pretekové akcie tohto druhu. Zástupcovia bike parku veria, že jazdcov budú opäť môcť privítať aj v roku 2021. Ich ambíciou je organizácia európskeho pohára v zjazdovom bicyklovaní.

Plány do budúceho roka sú jasné. Predovšetkým vyladiť a zdokonaliť existujúce trate. Sami si uvedomujú, že k dokonalosti im ešte kúsok chýba. Keďže sa stredisko profiluje aj ako detský bike park, v pláne je vybudovanie ľahkej family trate so spevneným povrchom. Nateraz je skvelou voľbou pre rodiny so staršími deťmi terénne kolobežkovanie po BLUE TRATI.

Pôvodne sa mali atrakcie rozšíriť o nové jedinečné aktivity, kríza však investičné zámery stopla, takže na nové atrakcie si budeme musieť ešte počkať. Celkovo je v stredisku pre deti veľmi pekné vyžitie. Užijú si nielen kids skill trail ale aj skákanie na MAXI trampolíne. Pre najmenších pretektárov je pripravený mini dual slalom, na štart sa spolu s bicyklíkom alebo odrážadlom vyvezú na páse.

Cieľom tímu MÝTO SKI & BIKE je poskytnúť komplexnú ponuku cyklotrás pre horských cyklistov. V spolupráci so Slovenským cyklistickým zväzom plánujú označiť trasy vedúce po hrebeni kopca z obce Bystrá. Vyznačili a zakreslili by sa tým všetky bikerské traily v okolí Mýta pod Ďumbierom.

Majitelia MÝTO SKI & BIKE, ktorí prevádzkujú aj úspešný HOTEL PARTIZÁN**** - Tále, majú jednoznačne originálne vízie na rozšírenie ponúkaných služieb. Obľúbené lyžiarske stredisko so štvorsedačkou a perfektne upravenými traťami sa pomaly stáva úspešným bike parkom. Ak sa majiteľom podarí vízie splniť, stredisko bude ašpirantom na prvenstvo medzi konkurentmi v rámci Slovenska.

Viac info nájdete: www.kopeczabavy.sk
Sledujte nás na FaceBooku: @skibikemyto

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články na titulke
 
Búda Zrub Zalámaná pod Mošnickým sedlom Málo známe východoslovenské pohorie Slanské vrchy ponúka viacdňovú hrebeňovú turistiku, ale napriek tejto možnosti, nie je tam ani jedna vyhlásená či aspoň neoficiálna útulňa. Jednou neoficiálnou by však mohol byť zrub Zalámaná pod Mošnickým sedlom. dnes Henrich Tomáš Slanské vrchy
Túra Klokočina, Kukučková a Bolehlav Dnes sa pôjdem túlať vŕškami i dolinami na východnej strane Malých Karpát. Trasu nemám úplne presne pripravenú, idem tentokrát sám, a tak som zvedavý, aké miesta navštívim. včera Vladimír Čech Malé Karpaty
Cyklotúra Okolo Sitna s deťmi Nenáročná poldenná cyklotúra v okolí Sitna a tajchu Počúvadlo, známych turistických bodov Štiavnických vrchov. Technicky nie je náročná, no nie je ani jednotvárna. My sme sa sem vybrali začiatkom jesene, kedy bolo ešte príjemne, no bez horúčav. Čakali sme aj farebnejšie listy na stromoch, no to sa vzhľadom na konečne zrážkovo normálne leto nekonalo. 22/10/20 Soňa Mäkká Štiavnické vrchy

 
 
 
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
0.94 (0.32)