Ötscher
PR

Tri tipy na atraktívne ciele v Dolnom Rakúsku

sponzorovaný článok 22.09.20 Dolné Rakúsko ponúka turistom rozmanité možnosti, či už ide o dlhé túry alebo putovanie, turistiku s deťmi alebo so psom, túry pre skalolezcov alebo nenáročné prechádzky pre víkendových športovcov. Vybrali sme pre vás tri atraktívne miesta, ktoré by ste v Dolnom Rakúsku určite nemali vynechať.

Vrchol Ötscher

Okolo 1 893 metrov vysokého vrchu Ötscher, symbolu regiónu Mostviertel, sa na 170 metrov štvorcových rozprestiera najväčšia prírodná rezervácia Dolného Rakúska Ötscher-Tormäuer. Jej pôvodná zachovaná príroda dnes nadchýna tak milovníkov prírody, ako aj horských dobrodruhov. Nájdete tu unikátnu rozmanitosť pozostávajúcu z bizarne formovaných skalných útvarov, hlbokých roklín, vodopádov, jaskýň, pokojných lesov, horských pasienkov, jazier a prekrásnych vyhliadkových miest.

Trasa Ötscher vedie krásnym zeleným lesom, neskôr kosodrevinou a napokon pomedzi skaly. Zo samotného vrcholu môžete obdivovať široké výhľady, okrem iného na Hochschwab, Schneeberg či Raxalpe.

Tiesňava Ötschergräben

Už celé tisícročia formuje prírodu v mostviertelských vápencových Alpách voda, ktorá do skál hĺbi tiesňavy, rokliny či jaskyne a zanecháva bizarné útvary. Tiesňava Ötschergräben v regióne Mostviertel patrí k najkrajším turistickým oblastiam v Rakúsku. Divoká voda riečky Ötscherbach a členité skalné útvary sa tu striedajú s bujnou vegetáciou.

Trasa vedie nad riekou po mnohých mostíkoch a drevených lávkach. Zaujímavá zastávka s dávkou histórie vás čaká pri elektrárni Stierwaschboden. Ďalej pokračujeme fotogenickou roklinou k vodopádom Mirafälle a Schleierwasserfälle.

Centrum Ötscher-Basis ponúka na požiadanie aj sprevádzané túry plné informácií o prírode.

Prírodná rezervácia Ötscher-Tormäuer je dostupná verejnou dopravou, Mariazellskou železnicou.

Vrchol Hochkar

Hochkar nie je len lyžiarske stredisko. Tento vrchol je so svojimi 1 808 m nad morom najvyšším bodom Göstlinských Álp a vďačným turistickým cieľom. Túra naň nie je náročná a vrchol vás odmení úchvatnými výhľadmi na regióny Waldviertel a Weinviertel. Stojí tu aj chata ÖTK Schutzhaus Hochkar, v ktorej na vás po výstupe čaká tá najlepšia kuchyňa.

Z vrcholu Hochkar môžete odbočiť k vyhliadke 360° Skytour Hochkar. Pozostáva z dych vyrážajúcich vyhliadkových plôch a visiacich mostov. Naším tajným tipom je vrchoviskové rašelinisko Hochmoor Leckermoos s pestrým svetom rastlín a živočíchov.

Viac tipov z regiónu Dolné Rakúsko môžete nájsť na www.dolne-rakusko.info.

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články na titulke
 
Túra Slovenskom 4: Zamagurie, Spiš a Šariš Štvrtá časť môjho putovania „od domu až domov“ okolo Slovenska. V tejto časti prejdem cez Pieniny, Ľubovniansku vrchovinu, Čergov, Branisko a Čiernu horu. včera Pavel Forgáč Čierna hora, Branisko, +
Útulňa Polianka Napriek značnej rozlohe Volovských vrchov sa dajú turistické chaty v pohorí spočítať na prstoch jednej ruky. Ani jednoduchých útulní pre tulákov tu veľa nenájdete. Do rodiny turistických útulkov v roku 2020 pribudla vzorne postavená útulňa Polianka, ktorú postavili Gelnické lesy. 15/01/21 Tomáš Trstenský Volovské vrchy
Túra Malá Svišťovka, Skalnaté pleso a Zamkovského chata v zime Počas zimnej sezónnej uzávery vo Vysokých Tatrách sú v kurze najmä horské chaty či vodopád Skok, no veľmi pekné výhľady ponúka menej frekventovaná trasa cez sedlo Malej Svišťovky. Na prechod si treba vyhradiť dostatok času, zaberie celý krátky zimný deň, ak teda nechcete v polovici túry použiť na zostup lanovku. Jedným z lákadiel pre deti môže byť aj to, že počas nej vystriedate všetky štyri farby značených trás. 14/01/21 Soňa Mäkká Vysoké a Belianske Tatry

 
 
 
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
0.65 (0.37)