Ötscher
PR

Tri tipy na atraktívne ciele v Dolnom Rakúsku

sponzorovaný článok 22.09.20 Dolné Rakúsko ponúka turistom rozmanité možnosti, či už ide o dlhé túry alebo putovanie, turistiku s deťmi alebo so psom, túry pre skalolezcov alebo nenáročné prechádzky pre víkendových športovcov. Vybrali sme pre vás tri atraktívne miesta, ktoré by ste v Dolnom Rakúsku určite nemali vynechať.

Vrchol Ötscher

Okolo 1 893 metrov vysokého vrchu Ötscher, symbolu regiónu Mostviertel, sa na 170 metrov štvorcových rozprestiera najväčšia prírodná rezervácia Dolného Rakúska Ötscher-Tormäuer. Jej pôvodná zachovaná príroda dnes nadchýna tak milovníkov prírody, ako aj horských dobrodruhov. Nájdete tu unikátnu rozmanitosť pozostávajúcu z bizarne formovaných skalných útvarov, hlbokých roklín, vodopádov, jaskýň, pokojných lesov, horských pasienkov, jazier a prekrásnych vyhliadkových miest.

Trasa Ötscher vedie krásnym zeleným lesom, neskôr kosodrevinou a napokon pomedzi skaly. Zo samotného vrcholu môžete obdivovať široké výhľady, okrem iného na Hochschwab, Schneeberg či Raxalpe.

Tiesňava Ötschergräben

Už celé tisícročia formuje prírodu v mostviertelských vápencových Alpách voda, ktorá do skál hĺbi tiesňavy, rokliny či jaskyne a zanecháva bizarné útvary. Tiesňava Ötschergräben v regióne Mostviertel patrí k najkrajším turistickým oblastiam v Rakúsku. Divoká voda riečky Ötscherbach a členité skalné útvary sa tu striedajú s bujnou vegetáciou.

Trasa vedie nad riekou po mnohých mostíkoch a drevených lávkach. Zaujímavá zastávka s dávkou histórie vás čaká pri elektrárni Stierwaschboden. Ďalej pokračujeme fotogenickou roklinou k vodopádom Mirafälle a Schleierwasserfälle.

Centrum Ötscher-Basis ponúka na požiadanie aj sprevádzané túry plné informácií o prírode.

Prírodná rezervácia Ötscher-Tormäuer je dostupná verejnou dopravou, Mariazellskou železnicou.

Vrchol Hochkar

Hochkar nie je len lyžiarske stredisko. Tento vrchol je so svojimi 1 808 m nad morom najvyšším bodom Göstlinských Álp a vďačným turistickým cieľom. Túra naň nie je náročná a vrchol vás odmení úchvatnými výhľadmi na regióny Waldviertel a Weinviertel. Stojí tu aj chata ÖTK Schutzhaus Hochkar, v ktorej na vás po výstupe čaká tá najlepšia kuchyňa.

Z vrcholu Hochkar môžete odbočiť k vyhliadke 360° Skytour Hochkar. Pozostáva z dych vyrážajúcich vyhliadkových plôch a visiacich mostov. Naším tajným tipom je vrchoviskové rašelinisko Hochmoor Leckermoos s pestrým svetom rastlín a živočíchov.

Viac tipov z regiónu Dolné Rakúsko môžete nájsť na www.dolne-rakusko.info.

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články na titulke
 
Reportáž Kosili sme Mackov bok, aby sa darilo poniklecom Mnohí z nás chodia na jar obdivovať nápadné fialové poniklece. No nie každý vie, že horské lúky, kde tieto a ďalšie vzácne kvety rastú, vznikli činnosťou človeka stáročia dozadu. A na to, aby prežili, potrebujú ďalej jeho asistenciu. Inak na ich miesto príde tráva, kríky, les. A nemali by sme vlastne nechať prírodu, nech si robí, čo chce, a keď sa o poniklece nepostará sama, nechať ich zmiznúť? Aj tieto otázky sme riešili počas dobrovoľníckej brigády zameranej na kosenie rezervácie Mackov bok pri Slovenskej Ľupči. dnes Soňa Mäkká Reportáže
Túra Zamkovského a Téryho chata zo Smokovca Opäť sa po čase dostávam do Vysokých Tatier, aby som spoznal ďalšie tatranské chaty v našich veľhorách. Trocha vysokohorskej turistiky nezaškodí, aj keď to nebude niekde na vrchole tatranského štítu. Veď aj tatranské doliny majú svoje nezabudnuteľné čaro strávené na chodníku. Zároveň obohatí turistu o krásu tatranských vrcholov počas prechodu dolinou k niektorej horskej chate. Veď niektoré sú aj v nadmorských výškach nad 2000 metrov, takou je známa "Térynka". Scenéria skalnatých vrcholov po oboch stranách dolín len dodá šľahačku s čerešničkou na torte. včera Marián Jaššo Vysoké a Belianske Tatry
Búda Zrub Zalámaná pod Mošnickým sedlom Málo známe východoslovenské pohorie Slanské vrchy ponúka viacdňovú hrebeňovú turistiku, ale napriek tejto možnosti, nie je tam ani jedna vyhlásená či aspoň neoficiálna útulňa. Jednou neoficiálnou by však mohol byť zrub Zalámaná pod Mošnickým sedlom. 24/10/20 Henrich Tomáš Slanské vrchy

 
 
 
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
0.61 (0.3)