PR

Aclima - nórsky špecialista na vlnu od roku 1939

sponzorovaný článok 09.11.20 Nórska značka Aclima sa orientuje na výrobu z merino vlny už od roku 1939. Rodinná firma, ktorú vedie už niekoľká generácia Johansenovcov, je skutočne špičkou v tom, čo robí. Produkty Aclima využívajú okrem širokej verejnosti aj nórski polárnici, armáda a záchranné zložky.

Ekologická výroba

Celá výroba prebieha v Európe, kde sa kvalita považuje za spoľahlivejšiu. Takto sa znižuje množstvo emisií pri preprave a tovar je navyše balený v papierových obaloch. Merino vlna pochádza z vybraných fariem na Novom Zélande a z Tasmánie. Tieto farmy sú prísne kontrolované a taktiež ich zaobchádzanie s ovcami, chovom a strihaním vlny.

Inovácie z merino vlny

Aclima je inovátorom pri vytváraní nových materiálov z merino vlny. V jej ponuke preto nájdete kolekciu WoolShell s odolnými merino produktami ako sú outdoorové bundy, či nohavice alebo FleeceWool – mäkké a hrejivé fleecové 100% merino mikiny.

Sieťované termoprádlo

Obľubeným produktom sú produkty Woolnet, ktoré kombinujú sieťované panely. Toto termoprádlo je skutočne unikátne a hlavne má dokonalé využitie pre aktívnych ľudí. Je určené na turistiku, skialpinizmus, beh, poľovníctvo alebo iné outdoorové aktivity.

Čo na to hovoria tatranskí horali?

Ján Kořínek – horský vodca z TatryGuide

„Tričko príjemne sedí na tele, strih mi jednoducho sadol, tričko ma nikde neťahá, nehryzie, nevykasáva sa pri aktivite so zdvihnutými rukami. Veľmi oceňujem jeho predĺženú zadnú časť, kedy mi v zimných mesiacoch na lavínových kurzoch parádne hreje zadok. Veľmi dobre je vymyslené aj rozmiestnenie sieťového materiálu na chrbte a rukávoch, kde sa pri fyzickej aktivite človek najviac potí a zároveň sa rýchlo odvetráva.

Veľmi dobre vymysleli aj to, že na ramenách naopak sieťovina nie je, pretože to je práve plocha, ktorá sa najviac odiera pri nosení batohu. Použité pri skialpinistických a horolezeckých túrach vo Vysokých Tatrách a viacdňovom skialpovom prechode v rakúskom pohorí Silvretta vo februári a marci 2020.“ (testované Woolnet Hiking tričko s dlhým rukávom)

Ján Matava z horskej chaty Plesnivec

Oblečenie Aclima som mal možnosť využívať počas zimných mesiacov ako aj počas leta. Merino vlna v spojení so sieťovanou tkaninou je ideálna pre ľudí, ktorí sa viac potia. Poskytuje excelentný komfort v rôznych teplotných podmienkach, dokonca aj pri vysokej miere potenia, merino vlna hreje a udržuje telo v komfortnej zóne.

Tieto produkty som nosil počas zimných mesiacov na skialpoch a pretekoch, kedy sa teploty pohybovali v rozmedzí od +5 do -23 °C a musím povedať, že merino vlna ma nikdy nesklamala. Naopak, v letných mesiacoch som oblečenie využil na bicykli, pri behu, lezení, ale aj pri bežnom nosení. Ďalším plusom je, že vlna pomerne rýchlo schne po spotení – vypraní. Produkty Aclima odporúčam všetkým ľuďom, ktorí sa hýbu a žijú aktívnejším spôsobom života. (testované Woolnet tričko s dlhým rukávom)

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články na titulke
 
Túra Tematínsky hrad a Tematínska lesostep Alebo mrazivý novembrový slnečný kúpeľ. Sobotnú ozdravnú vychádzku sme si naplánovali v papučiach a s teplým čajom v piatok večer. Kubko navrhol hrad Tematín v Považskom Inovci, ktorý je od Bratislavy približne hodinku jazdy autom. Aby sme sa aj zahriali, pôjdeme z obce Lúka a späť cez Tematínsku lesostep. Vyzerá to aj na chôdzu mimo lesa, čo bude v predpovedanom chladnom počasí príjemné. Rada sa pridávam. dnes Daniela Mäkká Považský Inovec
Správa Stane sa Čertovica bežkárskym eldorádom? Po minulej zimnej sezóne má OZ Horské spoločenstvo za sebou testovací ročník, kedy sme sprístupnili 15 kilometrov bežkárskych tratí pomocou staršieho ratraku, ktorého limity nedovoľujú pripraviť seriózne trate do ďalších sezón. Ratrak sme viac času opravovali, ako na ňom jazdili a aj tak ho presvedčili iba na zatáčanie do jednej strany. včera Marek Šurina Správy
Túra Ako sme nezmizli v pohorí Tríbeč S kamarátom z času na čas vyrážame na vander s prespaním vonku. Tento rok sa nám to pre pandémiu či pracovné povinnosti nedarilo, a tak po celoštátnom špáraní v nose sme sa rozhodli využiť slobodu pohybu s negatívnym testom. Mňa zaujal článok o útulni Žliabok, a tak som vymyslel trasu a Ctibor zohnal ďalšieho parťáka – Petra zo Špačiniec. 01/12/20 Miroslav Svítek Tribeč

 
 
 
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
0.86 (0.29)