Diskusná téma Turistické značkované trasy Téma je určená na hlásenie zmien priebehu TZT, nepresností na www.turistickamapa.sk, otázky na aktuálnu priechodnosť a pod. 24/01/08 misob O webe Hiking.sk Nahlásiť adminom zobraz: naopak, len posledný týždeň, predchádzajúce, ďalšie
P. Forgáč - Brdárka: 16.6.2019 Pencurák tu napísal, že členovia KST Rožňava prečistili a preznačkovali tento úsek až po Stolicu. Ja som šiel úsek Brdárka - s. Olochova jama pred 3,5 mesiacmi t.r. a naozaj celý úsek bol dobre priechodný, až na dva, neskôr tri novospadnuté stromy. No, vtedy ešte nebola bujná vegetácia. Neveľká zmena je asi v trase značky. Asi 150 - 200 m od sedla Kilhov značka mení smer vpravo a pokračuje traverzom po úzkej lesnej ceste vyznačenej čiarkovane, na tun. mape trocha severne od zelenej. Nemal som to ako overiť ale - zelená tu na mape ide najprv dovrchne k bodu 1126 a potom klesá k Oloch. jame. Ja som v teréne šiel po /novej/ zelenej stále miernym stúpaním až do sedla. Vidieť to aj podľa vestevníc.
Na úsek po Stolicu nechcem ani spomínať. Šiel som ho v lete 2016 keď tam boli rozsiahle polomy. Obchádzať som ich musel veľkými oblúkmi blúdením po lese, no bolo to otrasné trápenie.
17/08/20 16:36 gagigo
Zdravím. Čo sa týka červenej značky v Levočských vrchoch, tak značky v okolí Levoče sú v celkom obstojnom stave. Sem tam by sa zišlo niekde nejakú domaľovať, ale ešte sa to celkom dá. Možno tieto úseky medzitým obnovili alebo sa plánuje ich obnova.
Ten úsek na hrebeni Levočských vrchov bol pokiaľ viem novo vyznačený okolo roku 2012. Viem aj to, že sa mali vyznačiť aj ďalšie trasy, ale boli tam nejaké problémy a preto sa nevyznačili. Len či sa tie problémy týkajú aj tej červenej značky, to netuším, Chcelo by sa spýtať tamojších značkárov alebo iných znalých tejto problematiky.
17/08/20 15:38 Dušan Šrenkel
V useful Krupova Srdiecko ziadna TZT neexistuje
16/08/20 17:46 Milos Kollarik
Bolo by dobre pridať do Hikeplannera aj upozornenie na zlú prechodnosť žltou značkou od Demänovskej j. Slobody do sedla Sinej. Koryto potoka je zdevastované veľkou vodou, sú tam popadané, ale prepílené kmene stromov. Lesom je to lepšie, ale vo vrchnej časti len sporadicky značené - kalamitný les. V závere značka vchádza do otvoreného kalamitného terénu zarasteného bodliačím. Smerom hore je to lepšie, ale smerom dole, tak ako sme išli my, je veľký problém nájsť v sedle Sinej žltú značku. Lepšie je ísť dolu zvážnicou ku chate Kožiar...
16/08/20 17:16 svego
Pavel: Vďaka za informácie, dáme upozornenia do Hikeplannera.
Majster: To sa ani nepripája na žltú značku Trangoška -> Kosodrevina? Je to nejaké miestne značenie?
16/08/20 16:29 MisoB
Chcem upozorniť na viacero zle značených a ťažko priechodných chodníkov, s ktorými som mal v poslednom čase skúsenosti. Prvým chodníkom je zelená turistická značka z Trstenej na Skorušinu značka je na lúkach za mestom dosť chaoticky a zle označená a až po smerovník Javorinky je to čistá katastrofa. Na lúkach a v rozsiahlych častiach s porastom kríkov je mnoho lesných cestičiek, na ktorých sa dá pomýliť a zle odbočiť. Neodporúčam tento úsek absolvovať bez gps. Stálo by to asi veľa nervov a času. V lese od smerovníku Javorinky je už značka o niečo lepšia, ale prebieha tu rozsiahla ťažba dreva takže si tiež treba dať pozor.

Druhým chodníkom je červená turistická značka, ktorá vedie cez Levočské vrchy od smerovníku Pod Krížovým v. do obce Nižné Ružbachy. Táto značka prakticky neexistuje. Už na tomto smerovníku úplne chýbajú červené smerovky a červená značka sa neobjaví ešte niekoľko kilometrov. Značka sa prvýkrát objaví až na náučnej tabuli pri ruine Corneliusovej chaty. Sú tam dve tabuľky, ktoré označujú smer a niekoľko bodov, ku ktorým sa dá dostať. Značka sa potom opäť na niekoľko kilometrov odmlčí a sporadicky sa potom objaví nejaká tá vyblednutá červená. Až po miesto zvané Malý Vaclavák sa dá orientovať podľa cykloznačiek, ktoré sú tu vyznačené celkom dobre. Navyše trasa vedie po asfaltovej lesnej ceste. No od Malého Vaclaváku značka schádza na lesné zvážnice a takmer totálne mizne a iba sporadicky sa objavuje nejaká vyblednutá značka. Značky sa vo väčšom počte začnú objavovať až 3-4 km pred obcou Nižné Ružbachy, ale sú to dosť staré vyblednuté značky. Neodporúčam absolvovať túto trasu bez gps. Hlavne v druhej časti je množstvo lesných zvážnic, na ktorých sa dá ľahko poblúdiť. Pokračujúca červená značka z Nižných Ružbách ďalej na Vyšné Ružbachy a Pieniny je už fajn. Ako je to z červenou na kuse od Levoče neviem, ale zrejme to bude tiež bieda.

Tretím chodníkom je zelená značka od obce Brdárka na vrch Stolica. Tento úsek je označený celkom fajn, aj keď na niektorých miesta treba dlhšie pozerať kadiaľ pokračovať. Horšia je však priechodnosť chodníka. Hneď po vstupe do lesa nad obcou Brdárka prechádza značka cez rozsiahle rúbane plné malinčia, tŕňov a vysokej trávy takýchto úsekov je tu až po vrchol Stolice mnoho. Celá značka sa ide dosť zle. Lepšie to môže byť na jar alebo v zime, keď sú tŕne a tráva spadnuté, ale v lete je to čistá katastrofa. Riadne mi to tu dobilo nohy kým som sa dotrepal na Stolicu a cestou som vymenoval asi všetky nadávky, ktoré slovenčina pozná. Takže ak nechcete zaryto tento chodník prejsť neodporúčam sa tadiaľto hlavne v lete trepať. Lesy sú tu totálne zdevastované a z lesa ostala len jedna veľká plocha zarastená kríkmi.
15/08/20 23:46 Pavel Forgáč
Žiaľ foto nemám. Značenie začína pri veľkom parkovisku pri stanici lanovky Krupová, ide serpentínkami cez les a končí zo zadnej strany hotela Srdiečko. 15/08/20 21:46 majster
Majster, máš foto nejakých smeroviek? 15/08/20 18:37 MisoB
Na mape chýba žltá značka spájajúca Krupovú a Srdiečko (Chopok juh) vedúca lesom popri zjazdovke. 15/08/20 13:11 majster
Hikeplanner akceptuje pri plánovaní aj miestne značenie, NCH a tiež úseky cyklotrás, ktoré máme v načej databáze (keď vhodne prepájajú sieť TZT). Plánovanie špeciálne po cykloznačkách nie je možné. 14/08/20 14:48 MisoB
Dobry den, existuje moznost planovat turisticke trasy s pouzitim cyklotras/miestneho znacenia? Vdaka. 14/08/20 08:49 Ivanuska808
Prerusovana ciara znamena miestne znacenie. 13/08/20 13:15 Lubo
V legende chýba, čo znamená prerušovaná čiara turistickej značky. Konkrétne napr. Nevoľné - Kremnický Štós. 13/08/20 10:44 chrto
Info z terénu
nevím přesně do kterého tématu to přidat, zkusím sem:
- žlutá značka s.Javorie-Kráľov stôl (NT) - bez problému průchozí (v plánovači je informace "Medzi Tanečnicou a s. Javorie ťažko priechodné kvôli popadaným stromom - september 2019"

- zelená značka Svorad-vrchol Prosečné - průchozí (v plánovači je info:Nepriechodné kvôli početným polomom z mája 2014)

-zelená značka vrchol Prosečné směr Dol.Borovianky - vyšlapaná stezka mimo trasu původnícho chodníka (v plánovači je info:Nepriechodné kvôli početným polomom z mája 2014). Tady je dobré vědět, že na původní neprůchodné trasy jsou občas vidět značky.
30/07/20 12:36 VladaZ
Guličky

Dobry den,

planovac tras na vasich mapach je velmi dobra pomocka a casto ju vyuzivam.
Niekedy sa vsak neda vybrat konkretna trasa, pretoze na danom useku chyba "gulicka" na zadanie medzibodu. Mohli by ste prosim tieto medzibody doplnit? Dost by to urychlilo a zjednodusilo planovanie.

1. Mala Fatra: Ostrvne --> Podziar. Planovac vyberie modru trasu cez Dolne diery, ale ja by som chcel ist cez Nove diery. Zmena farby v Moznostiach trasy v niektorých pripadoch pomoze, ale nie vzdy.

2. Slovensky raj: Klastorska roklina-ustie --> Klastorisko. Planovac vyberie zltu znacku, ale ja chcem ist hore priamo po zelenej cez Klastorsku roklinu.

Ked si spomeniem na dalsie, napisem vam.

Dakujem za pridanie medzibodov.

Lubo Mazan
24/07/20 10:32 Lubo Mazan
Pridaj príspevok RSS tejto témy
Kontrolný reťazec:
Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vysvetlivky → klikni na postavičku
Vriace fórum RSS vriaceho fóra
Ako kakáte v lese Vy? dnes 21:58 25 príspevkov
oblečenie na VHT vo velkosti 3XL dnes 21:00 20 príspevkov
Vyhliadka v korunách stromov zo Ždiaru dnes 18:32 37 príspevkov
Okruh cez Rokoš dnes 14:02 1 príspevok
Salaš pod Panskou hoľou dnes 10:31 10 príspevkov
Útulňa Kriváň nad Ludrovou dnes 10:19 17 príspevkov
Sivý vrch - okruh zo Zuberca dnes 07:31 2 príspevky
Koliba Príslop dnes 00:17 14 príspevkov
Kamniške Alpe - Raduha s okolím dnes 00:00 nová téma
Skalný hrad Sloup a Modlivý důl včera 16:29 3 príspevky
Javorina pod Kľakom včera 16:28 118 príspevkov
Ferraty na Skalke doplnia o istiace prvky a zvýšia osvetu včera 15:50 5 príspevkov
Horská záchranná služba včera 15:31 835 príspevkov
motorkari-HROZBA PRE HORY včera 07:47 337 príspevkov
Lačnovský kaňon, Zlá diera a Vrátnica včera 00:00 nová téma
Útulňa pod Kečkou 27/09/20 20:43 17 príspevkov
SVEDSKO ZIMA 2021 27/09/20 20:18 nová téma
Útulňa pod Minčolom 27/09/20 17:20 23 príspevkov
palice ano či nie? 27/09/20 16:55 115 príspevkov
Rudná magistrála 1. (Zlaté Moravce – Zaježová) 27/09/20 15:14 5 príspevkov
Chata na Prednom holisku (Lajoška) 27/09/20 12:33 75 príspevkov
Hikeplanner
rozšírené hľadanie
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
0.41 (0.18)