Diskusná téma Turistické značkované trasy Téma je určená na hlásenie zmien priebehu TZT, nepresností na www.turistickamapa.sk, otázky na aktuálnu priechodnosť a pod. 24/01/08 misob O webe Hiking.sk Nahlásiť adminom zobraz: naopak, len posledný týždeň, ďalšie
Trasa zo Sološnice na Sklenu hutu je v úseku Sklený vrch smerom na Sklenu hutu zahátaná vývratmi a neoznačená. Pre turistu ktorý sa tu ocitne prvýkrát je nemožné nájsť pokračovanie. Musel som sa vrátiť a úsek prejsť po paralelnej cyklotrase. Nazad som išiel po značke a teren som už spoznal a prešiel aj bez značiek. 12/08/19 01:11 Michal Sandtner
Ak sa rozhodnete ísť po zelenej značke medzi TIM Brúsne a Machnáč, narazíte na elektrický oplôtok pri usadlosti v lese. Odporúčam obísť po trase ako na obrázku, pričom bude treba na jednom mieste plot podliezť. Ak by ste sa chceli vyhnúť oplôtku úplne, rozhodne neodporúčam obchádzať z južnej strany, stratíte veľa času. Celkovo je však horný úsek zelenej z Machnáča po túto usadlosť v zlom stave, nevychodená cesta a veľa popadaných konárov.

Jo a v Trenčíne-Zlatovciach bol medzičasom otvorený nový podjazd, čiže TZT sa vrátili do svojich pôvodných trás. Na obchádzke boli vtedy značky iba nalepené, už ich dali preč a vyznačené je všetko v trasách ako viedli predtým.
10/08/19 21:14 mirec240
Pár postrehov z tohtotýždňového vandra Lazy pod Makytou-Čierne pri Čadci- do tohto fóra napíšem len tie týkajúce sa chodníkov:
1. V úseku Papájske sedlo-Krkostena je cca. tu: mapy.hiking.sk/?x=18.18596&y=49.28272&ref=permalink
polom so sťaženou orientáciou, pre cyklistov nezjazdné!
2. Pokiaľ si dobre pamätám, v sedle pod Lemešnou smerovka ani značka na žltú na slovensko nebola, ale ruku za to do ohňa nedám.
3. Úsek U tabulí-Trojačka(Nad Bumbálkou) je po novom žlto značený. Naopak, úsek Trojačka, Nad Bumbálkou-Třeštík(CZ) je po novom červeno značený.
4. Lesná cesta pred Konečnou smerom z Bobka je oficiálne do odvolania uzavretá z dôvodu lesných prác. Dá sa prejsť, ale kto sa nechce hádať s lesnými robotníkmi, odporúčam ísť priamo po hranici.
5. V úseku Skalka, chata(CZ)-Mosty u Jablunkova, konkrétne medzi smerovníkmi Kýčera, pod skalkou a Zuzana, u chaty je v polovici bližšie k smerovníku Zuzana, u chaty rozsiahle rúbanisko. Zjazdné, ale pozor na značky!
6. Na Trojmedzí CZ-SK-PL sa aktuálne opravuje prechod na Slovensko. Drevené schodíky sú zakončené zábradlím, ale dá sa vedľa nich zísť až dole k trojmedzném,u kameňu a na druhú stranu. Z českopoľskej strany sa tam dá pridržať zábradlia, avšak zo slovenskej strany, kde je to väčší ohubák(rozumej ešte strmšie), zábradlie nie je, takže za dažďa alebo s malými deťmi by som to neriskoval. Navyše na tomto trojmedzí chýba akýkoľvek smerovník na modrú značku na Slovensko, a to sme ju prešli celú až po čierňanskú zastávku! Jediný smerovník na tomto úseku modrej som videl pri čierňanskej zastávke. A modrú smer Čierne pri čadci, št.hr. som tam nevidel vôbec, ale nemal som čas ten smer obzerať. som
10/08/19 15:52 samkoh
Nová turistická trasa v Stropkovskom okrese:

severovychod.sk/…/nova-turisticka-trasa-v-?fbclid=IwAR2i5YK2WsJLrwx…
10/08/19 15:27 Beta
A teraz pár postrehov zo zelenej NM-Mníchova Lehota:
1. Na odbočke z hlavnej cesty na Zelenú vodu nie je šípka, ale nájdete ju pomerne jednoudcho tak, že sa tam končáí chodník a je tam autobusová zastávka.
2.Pozor na značky pri odbočovaní zo Zelenej vody na hrádzu a ešte viac v opačnom smere! Smerom od NM šípku na odbočke z asfaltky vidno, ale tá nie je potvrdená ďalšou viditeľnou značkou. Treba ešte pred šípkou odbočiť vľavo na širokú cestu. Následne vpravo od tejto cesty je na strome vyblednutá značka, kde sa len ťažko dá domyslieť šípku vpravo. Tá je však dôležitá, lebo na samotnej križovatke s hrádzou šípka nie je a ani potvrdzujúca značka nie je vidieť! Treba odbočiť vpravo na hrádzu. Opačným smerom som tiež márne vyzeral značku, ale tam som si nevšimol ani orientačný bod, podľa ktorého by človek zistil, že je to práve tá cesta, na ktporú treba odbočiť...
3. Značka vedie od miesta z bodu 2. až po ďalší smerovník tu: mapy.hiking.sk/?x=17.88629&y=48.79042&ref=permalink
priamo po hrádzi.
4. Značkovanie na lúkach nad Selcom v smere spod Lašídu je už v poriadku, na hornej lúke sú značky na osamelých smrekoch, na dolnej na plotoch a stĺpikoch.
5.Na mieste, kde sa v Selci odpája zelená smer beckov z hlavnej cesty, som videl modrú značku, ktorá sa tvárila, že ide ďalej dole dedinou. Na smerovníku nebola. Viete niekto o nej niečo?
6. Tesne za Selcom smer Pod Inovcom na prvom rozdvojení ciest nevidno dobre značku, ale treba ísť vpravo.
7. Za rázcestím Nad Krásnou dolinou tu: mapy.hiking.sk/?x=18.06806&y=48.80113&ref=permalink
je smerom zhora zradná zelená šípka vľavo, kde v skutočnosti žiadna ďalšia značka nie je!!! Treba pokračovať priamo dole na rúbanisko, kde je v tejto pasáži aj značka.
8. Ale troška nižšie, cca. tu: mapy.hiking.sk/?x=18.06776&y=48.80472&ref=permalink
na rúbanisku chýba značka a výrazný chodník zvádza pokračovať rovno na lesnú cestu pod vami. Správne ide značka vpravo do lesa. Ak sa tam už necháte zviesť, ako včera ja, poďte ďalej vpravo dole- miesto, kde značka ide na druhú stranu cesty, je viditeľné aj z tejto cesty. Na tom mieste potom vyzerá, že zelená značka smerom od Inovca prichádza z riadnej húštiny, ale nemal som to čas overovať, keďže som pri kufrovaní stratil nejakú časovú rezervu a bál som sa, aby som v Mn. Lehote nezmeškal vlak.
9. a najdôležitejšie: v Mn. Lehote na mieste, kde podľa všetkých máp prechádzajú značky cez trať, fyzicky nie je prechod cez koľaje! Síce tam nie je múr, a zábradlie je iba na polovici chodníka, ale je to bežná staničná koľaj, dokonca myslím, že hlavná , a tá môže byť fyzicky blokovaná, respektíve prechádzaná vlakom! Ešte som si to overoval u výpravkyne, ktorá mi povedala, že tam priechod nie je, a že som si to mal vopred pozrieť. No, čo už, podobne, ako väčšina turistov, som veril značkárom a mape. Oficiálne pri dodržaní predpisov by sa malo chodiť po štátnej ceste tadiaľto: mapy.hiking.sk/?trasa=9cJMg
, na druhej strane táto cesta je veľmi frekventovaná a bez chodníka, takže to tiež nie je najlepší nápad.
31/07/19 15:48 samkoh
hlásim nepresnosť na mape: oproti minulosti na Katarínku v Malých Karpatoch nevedie značený chodník - modrá značka - z obce Naháč (aspoň sme včera nič také nenašli), ale na konci obce smerom na Dechtice sú pri ceste orientačné smerovníky - drevené šípky prírodnej farby - ktoré auto / bicykel navádzajú na parkovisko, odkiaľ už vedie modrý cyklistický chodník a žltá turistická značka k bývalému kláštoru. Odbočka z hlavnej cesty k parkovisku je prašná, hrboľatá a pomerne úzka, treba jazdiť (autom) pomaly a ohľaduplne. 29/07/19 15:07 uršuľa
samkoh: smerovník odbočka do Rače nikdy ani neexistoval, ten čo si videl bol asi cyklistický. Niektoré rázcestia na hiking mape sú doplnené nad rámec toho, čo sa v teréne nachádza v skutočnosti...

Nejaké zmeny z dôvodu výstavby obchvatu by mali byť aj na modrej 2440, keď som tadiaľ šiel v zime tak časť cesty medzi hrádzou a Dunajom bola určite nepriechodná, odvtedy som tam nebol.
29/07/19 00:38 mirec240
Ahojte,
odporúčam obísť v oblasti Vršatca ( mapy.hiking.sk/?x=18.14081&y=49.0731&ref=permalink ), teraz v sezóne, úsek zelenej značky od odbočky z modrej prvých cca 300 metrov sprava - kúsok po modrej a potom cez vrchol Bieleho vrchu. Priamo cez chodník je páska, a to stádo kráv s mladými za ten zvýšený adrenalín, keď vás obkolesia dookola, fakt nestojí :)). Áno, boli fakt prítulné...
28/07/19 22:12 ankap
Aktuálne postrehy z dnešnej túry Rača-...Biely Kríž-Sakrakopec-Svätý Jur:
1. Na Bielom Kríži chýba smerovka na modrú smer Prepadlé- treba nájsť za včelínom prvú značku.
2. S výstavbou penziónu Biely kríž zmizla značka na múriku, na ktorej bola zelená šípka, ktorá presne ukazovala odbočenie na klesajúcu spočiatku asfaltku.
3. Tesne pred Márovou búdou v smere z Bieleho Kríža je odbočka strmo doprava hlboko dole k prameňu o dĺžke asi 6 významových značiek 100 m od seba, ale nemám GPS a na takú vzdialenosť si netrúfam presne odhadnúť, kde ten prameň je. Máte niekto súradnice? Je to studnička s rúrkou, ktorá vyteká do plytkého žľabu.
4. cca. tu: mapy.hiking.sk/?x=17.17963&y=48.23337&ref=permalink
je na strome zavesené biele tričko.
5. A najdôležitejší bod: kvôli výstavbe obchvatu je zelená značka v dolnom úseku presmerovaná mimo smerovník odbočka do Rače!
Nová trasa vedie tadeto:
mapy.hiking.sk/?trasa=zkuLB
Na obchádzkovej trase však na niektorých križovatkách chýbajú značky, takže uvádzam popis smerom od Bieleho Kríža: po vystúpení z lesa, ako sa objaví v strednej diaľke smerovník odbočka do rače(ten tam zjavne fyzicky ešte je), pozorne sledujte stromy na pravej strane. Na jednom z nich bude veľká zelená šípka vľavo. Následne sledujte ľavú stranu, na ktorej sa objaví nenápadná poľná cesta vľavo, na ktorej sú aj značky. Následne na križovatkách stále rovno, ak sa nedá, tak mierne vľavo, až sem:
mapy.hiking.sk/?x=17.19509&y=48.23442&ref=permalink
tu rovno na poľnú cestu bez značky, a na jej konci vpravo dole. Následne pred pripojením na starú zelenú nájdete zelenú značku.
Opačným smerom som to nešiel.
28/07/19 21:52 samkoh
Obráťte sa na vydavateľstvo Shocart, Hiking sa stará len o sieť značiek, vrstvu prameňov, útulní, atď. a nemá dosah na mapový podklad. 23/07/19 10:03 PaliT
Dobrý deň,dovolte mi ako občanovi Nitrianskeho Pravna vám oznámiť s plnou vážnosťou,že v názvosloví miest máte závažnú chybu.
Kalváriu v katastrálnom území N.P.máte nazvanú ako kalvária Solka,čo nie je historická pravda.
I keď kalvária leží v blízkosti obce Solka časťi N.P.ale leží na katastrálnom území Nitrianskeho Pravna a bola postavená občanmi Nitrianskeho Pravna z ich vlastných zdrojov a vlastnými rukami občanov Nitr,Pravna.
Žiadam vás preto opraviť tento údaj v mapách a pomenovať kalváriu správne t,j, kalvária Nitrianske Pravno v opačnom prípade je to hrubé zavádzanie všetkých občanov a turistov navštevujúcich tuto oblasť.
23/07/19 09:44 Otto Diera
Minulý rok v lete tu boli spomínané zatreté značky pod vrchom Čiernachov, žiaľ ani po roku sa tento problém nepodarilo vyriešiť. Zatretá je aj odbočka na samotný vrchol. Podľa všetkého bolo značenie obnovené, no ani to tam dlho nevydržalo. Naozaj neviem, komu môže robiť radosť ničenie turistických ciest, žeby to bol podobný prípad s pozemkami, ako pred rokmi pod kopcom Vápeč?
21/07/19 19:46 mirec240
Tá východná síce je "hlavnejšia", ale pre pešiaka bude logickejšia tá západná. Na križovatke, kde sa odpája modrá by mala byť aj informačná tabuľa NCH Ľubochnianska dolina. Názov uzla by mohol byť "Pod Skalkou".

Myslím, že na tom až tak nezáleží, dôležité je, že bude k dispozícii na plánovanie vzdialeností v doline.
19/07/19 17:04 PaliT
Nie, na odbočení modrej z doliny nie je žiadny smerovník. Smerovník je iba v Ľubochni a potom až hore v Ľubochnianskom sedle (aspoň taký bol stav na jeseň 2017).
Pokiaľ ide o výber trasy, vždy som išiel po pravom brehu potoka, cesta tadiaľ mi príde taká "hlavnejšia".
19/07/19 15:10 Vladimír Kobza
Este otazka: ktora z ciest mapy.hiking.sk/?x=19.13775&y=49.10835&ref=permalink alebo mapy.hiking.sk/?x=19.13947&y=49.10782&ref=permalink sa ti zda vhodnejsia (resp. je pouzivanejsia)? 19/07/19 14:53 MisoB
Pridaj príspevok RSS tejto témy
Kontrolný reťazec:
Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vysvetlivky → klikni na postavičku
Vriace fórum RSS vriaceho fóra
Trojdňové jesenné podpolianske lazy a Zákľuky dnes 12:14 21 príspevkov
Zbierka na útulňu Tajch dnes 10:01 49 príspevkov
Prechádzky podhorím z Tatranských Matliarov dnes 07:13 11 príspevkov
Cez Myrafälle k tiesňave Steinwandklamm dnes 00:20 8 príspevkov
Západné Javorníky: Čertov – Vysoká nad Kysucou dnes 00:00 nová téma
Ferrata Dve veže v Liptovských Revúcach včera 19:08 9 príspevkov
Šípska Fatra: z Komjatnej do Švošova cez Hrdošnú skalu včera 14:45 7 príspevkov
Parťák/čka na VHT s horským vodcom včera 12:03 2 príspevky
Zoznámenie včera 10:25 1142 príspevkov
Rokoš včera 08:22 1 príspevok
Cyklo Korytnička: Korytnica – Ružomberok a späť 16/08/19 20:31 7 príspevkov
Vyhliadka v korunách stromov zo Ždiaru 16/08/19 15:37 32 príspevkov
Ferrata Liptovské Revúce-Záhorovo 16/08/19 13:33 6 príspevkov
Prvý krát do Álp 16/08/19 09:22 17 príspevkov
Gerlachovský štít - Martinova cesta 16/08/19 08:11 145 príspevkov
Chata Andreja Kmeťa na Sitne 15/08/19 22:54 9 príspevkov
Na najvyšší vrch Elby - Monte Capanne 15/08/19 10:39 3 príspevky
Počasie - Vysoké Tatry 15/08/19 05:47 194 príspevkov
Strelnícky salaš na Bukovine 14/08/19 14:52 33 príspevkov
Hanwag Alverstone II GTX - moderné trekingové topánky 14/08/19 00:00 nová téma
Poľovnícky zrub Tajch pod Veľ. Chochuľou 13/08/19 18:26 22 príspevkov
Jarné Wrota Chalubińskiego 13/08/19 17:17 24 príspevkov
Karnské Alpy - Monte Peralba 13/08/19 17:08 2 príspevky
Horská záchranná služba 13/08/19 09:10 709 príspevkov
Práca na chate Alpenverein-u v Alpách 13/08/19 05:22 7 príspevkov
Hikeplanner
rozšírené hľadanie
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
0.26 (0.03)