Ferrata Dolomity – Monte Paterno zo všetkých strán V Dolomitoch každý cestovateľ, turista či horolezec určite nájde dostatok príležitostí na realizáciu svojich aktivít. Nespočetné vrcholy ihiel, štítov a veží tvoria pestrú paletu pre výber každému dobrodruhovi. Ale jeden z týchto vrcholov ma zaujal natoľko, že som sa rozhodol vám sprostredkovať zážitky a skúsenosti z ciest naň. Ide o nádherný a exponovaný vrchol Monte Paterno. 17/01/17 Michal Bašo Zaistené cesty (via ferrata, klettersteig)  
Ferrata Schobergruppe – Roter Knopf Vysoké Taury (Hohe Tauern) sa skladajú z deviatich horských skupín. Doposiaľ som navštívil šesť z nich a najviac sa mi páčila Schobergruppe. Preto som túto oblasť navštívil aj v roku 2016. Počas prvej polovice výletu som vyšiel na Großer Friedrichskopf, v druhej som bol na Roter Knopfe. 03/01/17 Martin Knor Zaistené cesty (via ferrata, klettersteig)
Ferrata Großer Friedrichskopf a Möllschlucht Vysoké Taury (Hohe Tauern) majú deväť podskupín. Zatiaľ som navštívil šesť a z nich sa mi najviac páčila Schobergruppe. Špicaté, farbami hrajúce štíty oblasti majú čosi viac ako 3000 metrov. Tohto roku som opäť zavítal do východnej časti pohoria, pričom jedným z cieľov bolo vyjsť na Großer Friedrichskopf. 27/12/16 Martin Knor Zaistené cesty (via ferrata, klettersteig)
Ferrata Glocknergruppe – Bratschenkopf a Hohe Dock Bratschenkopf a Hohe Dock sú trojtisícovky medzi Großglocknerom a Wiesbachhornom. Vyšiel som na ne z východnej strany od chaty Schwarzenberg Hütte. Keďže mi vyšlo počasie, túra sa podarila a po troch dňoch v horách som sa mohol opäť vrátiť do práce. 13/12/16 Martin Knor Zaistené cesty (via ferrata, klettersteig)
Ferrata Berchtesgadenské Alpy - Watzmann a Königsee Watzmann je výrazný hrebeň ležiaci v Berchtesgadenských Alpách (Berchtesgadener Alpen). Okrem toho, že je druhým najvyšším kopcom Nemecka, hrebeňom vedie hojne navštevovaná zaistená cesta. Priťahovala ma ako magnet a tento rok sa mi ju podarilo prejsť. Výlet som si predĺžil o návštevu Kärlinghausu a späť som sa vracal popri Königsee. 08/11/16 Martin Knor Zaistené cesty (via ferrata, klettersteig)
Ferrata Säuleck a Hochalmspitze O výstupe na najvyššiu horu Ankogel Gruppe som rozmýšľal od prechádzky na Hohe Leier. Problém bol v tom, že si treba so sebou ťahať prilbu s ferratovým setom a kvôli prechodu cez ľadovec tiež mačky s čakanom, plus aspoň jedného partnera. To znamená, že výlet treba zorganizovať cez víkend, s čím počasie akosi nesúhlasilo. Lenže vlani som sa dočítal, že Rakúšania vyistili novú zostupovú trasu, ktorá ide iba okrajom ľadovca, ak vôbec. Preto, keď sa ukázalo trojdňové okno pekného počasia počas pracovného týždňa, osedlal som tátoša a hybaj do Korutánska. 13/09/16 Martin Knor Zaistené cesty (via ferrata, klettersteig)
Ferrata Spielmäuer Prvého mája otvorili nové ferraty na Spielmäueri. Kolega z Kremsu zavesil na internet fotoreportáž a po jej zhliadnutí bolo rozhodnuté. Toto musím vidieť. Tak nádherné skalné okná spojené s atraktívnou via ferratou som ešte nevidel. 28/06/16 Martin Knor Zaistené cesty (via ferrata, klettersteig)
Ferrata Karnské Alpy - cez Rauden Spitze a Steinwand Najkrajšie spomienky mám na túry, na ktorých čosi nevyšlo, ale ktoré sa napriek tomu vydarili. V júni 2015 som išiel kúsok hrebeňa Karnských Álp (Karnische Alpen) a počasie sa pokazilo. Snežilo a fúkal vetrisko, vďaka čomu mi zubatý hrebeň s tromi štítmi s nadmorskou výškou cez 2500 metrov dal zabrať. Ale keď som celý hrebeň prešiel a zbehol som do doliny, oblaky sa zdvihli a vyčasilo sa. Zdola som videl hrebeň v plnej kráse. Hory sa mi opäť raz smiali. 24/05/16 Martin Knor Zaistené cesty (via ferrata, klettersteig)
Ferrata Dolomity - Via ferrata Paolin-Piccolin Via ferrata Paolin-Piccolin nepatrí medzi najznámejšie alebo najnavštevovanejšie ferraty talianskych Dolomitov, jej prednosťou sú však nádherné výhľady. Návštevníka vyvedie na krásny dlhý skalnato–trávnatý hrebeň na okraji masívu Marmolady, odkiaľ môže obdivovať 700 m vysokú južnú stenu najvyššieho vrcholu, rovnako ako Civettu s jej výraznou západnou stenou, alebo údolie s priesmykom Passo San Pellegrino. Ak si navyše návštevník chce užiť ničím nerušený výstup bez predbiehania s ďalšími skupinami ferratistov, Paolin-Piccolin je správna voľba. Cieľom ferraty je vrchol Cima Auta Orientale, odkiaľ sa zostupuje po „via normale“ bez ferratového zabezpečenia. Náročnosť ferraty je stredná (stupeň 3 z 5), alebo C v rakúskom značení. 22/03/16 Ján Halaj Zaistené cesty (via ferrata, klettersteig)
Ferrata Glödis – rakúsky Matterhorn V polovici júla som strávil 5 dní v Schobergruppe (Vysoké Taury). Posledné dva dni som nocoval na Lienzer Hütte v údolí Debanttal a vybehol som na Glödis a Schleinitz. Na obidva kopce vedú atraktívne zaistené cesty bočnými hrebeňmi. Pre turistov je atraktívnejší impozantný Glödis, ktorý pre jeho tvar nazývajú rakúskym Matterhornom. 19/01/16 Martin Knor Zaistené cesty (via ferrata, klettersteig)
Ferrata Najkrajšia prechádzka v Salzkammergut Berge V rakúskom pohorí Salzkammergut Berge (Soľnokomorské hory) som absolvoval zatiaľ 8 túr a za najkrajšiu považujem okruh cez Bergwerks Kogel a Retten Kogel. Hrebeň medzi týmito kopcami je pomerne úzky a veľmi exponovaný. Je tu skalné okno, zopár skalných vežičiek, ktoré treba zliezť a bonusom sú fantastické výhľady. 23/06/15 Martin Knor Zaistené cesty (via ferrata, klettersteig)
Ferrata Marmolada – via ferrata Cresta Ovest Marmolada Cresta Ovest – Marmolada západný hrebeň, tak sa volá via ferrata v talianskych Dolomitoch, ktorá vedie na vrchol Punta Penia (3343 m), najvyšší vrchol skupiny Marmolada, ako aj alpských Dolomitov. Celý výstup má strednú náročnosť, pretože ferrata neobsahuje technicky ťažké úseky a ani alpinistická náročnosť nie je vysoká, keďže lanovka nás vyvezie do výšky 2600 m. Zostup je vedený ľadovcom, takže na túru sa odporúča brať ľadovcový výstroj. 26/05/15 Ján Halaj Zaistené cesty (via ferrata, klettersteig)
Ferrata Dolomity - Via ferrata Rio Sallagoni Via ferrata Rio Sallagoni je situovaná pod stredovekým hradom Drena a vedie hlbokým vápencovým kaňonom. Práve kvôli svojmu zasadeniu do kaňonu je netypická, keďže neponúka tradičné vyhliadky visiac pár sto metrov na skale. Miesto toho sa tu dá užiť takmer výprava do praveku, keď cesta vedie na striedačku uzulinkým vymletým kaňonom a bujnou vegetáciou. 05/05/15 Katarína Ivantyšynová Zaistené cesty (via ferrata, klettersteig)
Ferrata Okruh cez Totes Gebirge Koncom augusta som zavítal do Mŕtvych hôr (Totes Gebirge) a strávil som v tomto nádhernom vápencovom pohorí tri dni. Vyliezol som na tri kopce - Schermberg, Temlberg a Rotgschirr, prešiel tri čiastočne istené výstupy Schermbergsteig, Grieskarsteig a Sepp-Huber-Steig zdolávajúce severné svahy pohoria a pozrel som si tri jazerá Almsee, Große Ödsee a Kleine Ödsee, ktoré sú prírodnými rezerváciami. Jednoducho, trojka bola počas tejto prechádzky magická. Magické je tiež celé pohorie, ktorého návštevu vrelo odporúčam. 28/04/15 Martin Knor Zaistené cesty (via ferrata, klettersteig)
Ferrata Z Vordere Gosausee do centra Dachsteinu V polovici júna 2014 som v Dachsteine absolvoval nádhernú štvordňovú prechádzku, počas ktorej som prešiel viacero zaistených ciest. Prvé 2 dni som išiel od Vordere Gosausee na Simonyhutte, ďalšie 2 dni som sa vracal späť. Dnes opíšem prvé 2 dni trasy a spomeniem Laser Alpin Klettersteig, cestu cez vrchol Dachsteinu, Gjaidstein a ferraty na kopec Schober pri Simonyhutte. 21/12/14 Martin Knor Zaistené cesty (via ferrata, klettersteig)
>> <<
Seriály
Vriace fórum RSS vriaceho fóra
Ferrata Dve veže v Liptovských Revúcach 19/08/19 19:13 18 príspevkov
Karnské Alpy - Monte Peralba 13/08/19 17:08 2 príspevky
Novinky na ferrate Skalka v Kremnických vrchoch 02/08/19 16:08 9 príspevkov
Nové ferraty Komín a Výzva na Kremnickej skale 10/07/19 05:46 39 príspevkov
Zugspitze ferratou Höllental Klettersteig 23/05/19 07:13 8 príspevkov
Kamenné hory - Loferer Steinberge 2 04/12/18 12:08 7 príspevkov
Kamenné hory - Loferer Steinberge 1 27/11/18 12:29 4 príspevky
Kamnické Alpy - Mrzla gora a Brana 04/09/18 22:19 4 príspevky
Karnské Alpy: roklina Garnitzen Klamm a Trogkofel 26/07/18 21:07 2 príspevky
Ferraty na Hohe Wand 03/05/18 08:44 17 príspevkov
Dachsteingebirge - okolo hrebeňa Gosaukamm 13/02/18 12:18 4 príspevky
Zaistené turistické trasy 02/11/17 22:12 151 príspevkov
Kamnické Alpy - Rinky a Velika Baba 17/10/17 09:35 10 príspevkov
S dieťaťom na Rax cez Wachthüttelkamm (A) 22/06/17 13:51 7 príspevkov
Hohe Wand víkend, 2. časť – ferrata Völlerin 13/06/17 09:17 8 príspevkov
Dolomity – Monte Paterno zo všetkých strán 19/01/17 19:07 4 príspevky
Schobergruppe – Roter Knopf 04/01/17 06:04 4 príspevky
Glocknergruppe – Bratschenkopf a Hohe Dock 15/12/16 13:16 7 príspevkov
Raxalpe – Teufelsbadstubensteig 25/11/16 06:13 21 príspevkov
Berchtesgadenské Alpy - Watzmann a Königsee 08/11/16 21:37 6 príspevkov
Hikeplanner
rozšírené hľadanie
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Oficiálni partneri
Partneri
0.25 (0.04)