Mišo Diviak

Bujón v šumienke (2. vydanie)

rok vydania: 2016 dostupnosť: 28. 11. 2016
počet strán: 196 formát: 128 x 185 mm väzba: brožovaná / otabind ISBN: 978-80-970055-3-5

Predslov autora

Táto knižka nie je o jedenástkových cestách v previsnutých stenách, ani o najstrmších zjazdoch, ba ani o neskutočných utrpeniach v mrazivej himalájskej stratosfére. Nespomína sa tu žiadny špičkový športový výkon a ani žiadny hrdinský čin. Lebo po svete behajú aj takí chalani a baby, ktorí nikdy nevylezú osmičkovú cestu, nikdy nezlyžujú Krčmarák a nikdy nezabehnú maratón. Len milujú prírodu, hory a dobrodružstvo. Sám som taký.

Tatranská žula. Sitnianske lávy. Prívetivá Kalamárka. Iskrivý sneh. Modro-modrá obloha. Studené noci. Námraza na spacáku. Žeravé slnko. Vodorovný dážď. Blato. Stromy. Paprade. Tráva voňajúca po kamzíkoch. Pichľavé ľadové krúpky. Východ slnka. Obrovský okrúhly mesiac s krátermi a moriami. Mráz zájdený za nechtami. Vôňa mojich detí a mojej ženy. Cencúľ na fúzoch. Voda v topánkach. Ľad v rukávoch. Bolesť. Pot. Popukané pery. Týždňové gaštanky. Vietor. Vietor. Vietor. Ukrutný hlad. Mučivý smäd. Hviezdy. Belasý stokilometrový vzduch. Krvavé hánky. Opuchnuté brušká prstov. Voňavé lano. Batohy. Duralové haraburdy. Strach. Priestor. Čistá esenciálna radosť. Šťastie. Priateľstvo. Sloboda.

Skutočné veci. Skutočný svet.

Drsný, studený, strmý. Horúci, prívetivý. Tichý. Biely, modrý, zelený. Mokrý. Suchý. Namáhavý. Ťažký. Ľahučký. Nebezpečný. Útulný.

Môj svet.

Tu sú niektoré príbehy z neho.

Úryvky z knihy

Časť príbehov z tejto knihy bola publikovaná tu na HIKING.SK. Napríklad:

Dizajn

Táto kniha je pre nás špeciálna. Po dvoch publikáciách, ktoré sme urobili kompletne vo vlastnej réžii, sme sa rozhodli zveriť vzhľad knihy renomovanému knižnému dizajnérovi, Borisovi Melušovi. Insideri určite zbystrili – áno, ide o toho istého človeka, ktorý navrhol aktuálny aj pradávny vzhľad HIKING.SK. Grafika, písmo, spracovanie a rozloženie textu, ako aj formát, tlač a väzba sú na novej profesionálnej úrovni. Knižkou teda nezískate iba skvelý čitateľský zážitok, ale aj dizajnový kúsok do svojej knižnice.

Dostupnosť v kníhkupectvách

Naše knihy nie sú dostupné v bežnej knižnej distribúcii. Môžete si ich kúpiť v našom malom online obchodíku alebo v Martinuse, ktorý je podľa nás najlepším kníhkupectvom u nás.

Vriace fórum  
Obchod HIKING.SK
Bujón v šumienke si môžete predobjednať cez náš online obchod v » sekcii knihy.
Dostupnosť titulu: od 28. 11. 2016
Bujón v šumienke si môžete objednať aj cez internetové kníhkupectvo Martinus.sk.
Knihu nájdete priamo » na tomto odkaze.
0.1 (0.02)